Dava Haberleri

Dava Haberleri

CHP Kadın Kollarından Kaftancıoğlu’na yönelik açıklama

CHP Fethiye Kadın Kolları Teşkilatı tarafından paylaştığı tvitler nedeni ile yargılandığı davadan ceza alan ve siyasi yasaklı olan İstanbul İl Başkanı Canan Kaftanoğlu’na yönelik açıklama yapıldı.

İstismarcı katil zanlısı Bodrum’da yakalandı

İstanbul'da 2018 yılında karısını öldürüp intihar süsü veren, hakkında açılan davada müebbet hapis cezası çıkınca ortadan kaybolan Yunus H. adlı şüpheli, ağabeyinin kimliği ile Muğla'nın Bodrum ilçesinde yakalandı.

Serkan Yalnız, Alim Başkan’dan özür diledi

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'nın kendisini tehdit ettiği ve telefonda küfürlü sözler sarf ettiği iddiasıyla suç duyusunda bulunan Serkan Yalnız sosyal medya hesabından özür dileyip davaları geri çektiğini belirtti.

Polisin şehit edildiği davada 4’üncü duruşma yapıldı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir polisin şehit olduğu, bir polisin de yaralandığı olayla ilgili 1'i tutuklu 2 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Pınar Gültekin davasında karar çıkmadı

Muğla'nın Menteşe ilçesinde 16 Temmuz 2020 tarihinde erkek arkadaşı tarafından öldürülen Pınar Gültekin cinayeti duruşmasına Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Duruşmada, Mertcan Avcı'nın tutuklanmasına yönelik talep reddedildi.

Girgin, “Yatağan yolu için mahkemeden iptal kararı çıktı”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Muğla 3. İdare Mahkemesi’nin, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı davada, 2022/329 sayılı kararı ile “Yatağan Geçiş Yolu” olarak adlandırılan yol için dava konusu işlemlerin iptali kararı verdiğini belirttikten sonra, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na çağrıda bulunarak vatandaşları mağdur eden yol için gerekli düzenlemelerin yapılmasını istedi.

Mertcan Avcı’nın tahliyesine itiraz

Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden Pınar Gültekin cinayeti davasında tutuklu sanık Cemal Metin Avcı'nın kardeşi Mertcan'ın tahliyesine Gültekin ailesi itiraz etti.

Pınar Gültekin cinayeti davasında sanık Mertcan Avcı tahliye edildi

Muğla’da Pınar Gültekin’in öldürülmesine ilişkin davada ‘canavarca hisle ve eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme suçuna iştirakten’ tutuklanan katil zanlısının kardeşi Mertcan Avcı’nın tahliyesine karar verildi.

Pınar Gültekin cinayetinde yeni gelişme

Muğla’da vahşice öldürülen Pınar Gültekin’in katil zanlısı Cemal Metin Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı hakkında, ‘cinayete iştirak’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi ile dava açıldı.

Pınar Gültekin cinayetinde ikinci tutuklama

Muğla’da vahşice öldürülen Pınar Gültekin cinayeti davasında genç kızın ailesinin avukatının ‘kasten öldürmeye iştirak’ nedeniyle suç duyurusunda bulunduğu sanık Cemal Metin Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı tutuklandı.

Merhum sanatçının kızından şok iddia

Merhum sanatçı Turan Özdemir'in Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşayan kızı Av. Ezgi Özdemir, 'İsmetse Olur' filminin galasında babasının film ekibine yazdığı iddiasıyla okunan mektubun, uydurma bir mektup olduğunu söyledi. Filmin reklamı için böyle bir mektup uydurulduğunu savunan Özdemir, yönetmen ve yapımcı hakkında dava açmaya hazırlanıyor.

Polisin şehit olduğu saldırının davasında ikinci celse

Muğla'nın Bodrum ilçesinde KOM personeli genç polis Ercan Yangöz'ün şehit olduğu, polis memuru Abdulkadir Doğan'ın da yaralandığı olayla ilgili 1'i tutuklu 2 sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada 2 sanık dinlenirken, mahkeme 16 Mart tarihine ertelendi.

Pınar Gültekin cinayeti davasında karar ertelendi

Muğla’da bir buçuk yıl önce erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı tarafından diri diri yakılarak öldürülen Pınar Gültekin cinayeti davasında açıklanması beklenen karar 11 Nisan’a ertelendi.

Artan zamlara karşı imza kampanyası

SOL Parti, elektrik zamlarının geri çekilmesi için enerji şirketlerine dava açacağını duyurdu. SOL Parti Muğla İl ve Fethiye İlçe Yönetimi açılacak davaya destek olmaları için Salı pazarı girişi önünde imza kampanyası düzenledi.

Kendini yakan kömürcünün oğlu dava açtı

Muğla'nın Marmaris ilçesi Beldibi Mahallesinde geçtiğimiz haftalarda zabıtaya kızıp kendini yakan ve hastanede hayatını kaybeden kömürcü Süleyman Ekici'nin oğlu Nuri Ekici babasının ölümünden sorumlu olduğunu iddia ettiği kişilere dava açtı.

Pınar Gültekin cinayetinde Savcılık mütalaayı verdi

Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden Pınar Gültekin cinayeti duruşmasında davanın Cumhuriyet Savcısı mütalaasını verdi.

Kendini benzinle yakan kömürcünün çocukları, dava açmaya hazırlanıyor

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, 17 Ocak 2022 tarihinde istiflediği mangal kömürü çuvallarının kaldırılmasını isteyen zabıta ekiplerine kızıp, üzerine benzin dökerek kendisini ateşe veren ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Süleyman Ekici'nin (63) oğlu Nuri ve kızı Gizem Ekici olayın sorumlularına dava açmaya hazırlanıyor.

Mete, ''Artık söz Osman Gürün'de''

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li milletvekillerinin dile getirdiği, ‘çiftçilere bedava elektrik verilmesi, şoför esnafına destek ödemesi yapılması, indirimli su tarifesi’ gibi komisyona sevk edilen önergelerin takipçisi olacaklarını belirterek, “Artık söz Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’de” dedi.

Oğuzhan Kemçin davasında karar açıkladı

Muğla'da geçen yıl 7 Temmuz'da bisikletiyle evine dönerken, alkollü sürücü Mestan Göksal'ın çarpması sonu hayatını kaybeden Oğuzhan Kemçin davasının 6'ncı duruşmasında karar açıklandı. Sanık Mestan Göksal'a iyi hal indirimi uygulanmadan, alkollü araç kullanarak taksirli adam öldürme suçundan toplam 6 yıl hapis cezası verildi.

Hırdavat malzemesi alınacaktır

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre, Fethiye Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Destek Hizmetleri Müdürlüğü Bünyesinde kullanılmak Üzere Sıhhi Tesisat, İnce İnşaat Ve Hırdavat Malzemesi Alınacaktır.

Kız öğrencilere tacizde bulunan şahsa adli kontrol kararı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde akşam saatlerinde 19 Mayıs Meydanı'nda kız öğrencilere tacizde bulunan ve yakalanarak adliyeye sevk edilen şahıs hakkında kamu davası açılarak, mahkemece ilk savunması alınıncaya kadar konutunu terk etmemek suretiyle adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Hırdavat malzemesi alınacak

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre, Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere sıhhi tesisat, ince inşaat ve hırdavat malzemesi alınması işi ihale edilecek.

Öğretmenler 29 Aralık’ta İş Bırakıyor

Eğitim İş Sendikası, 29 Aralık'ta greve çıkacağını açıkladı. Sendika tüm eğitim emekçilerine 1 günlük iş bırakma çağrısı yaptı.

Pınar Gültekin cinayeti davasında sanık konuştu, duruşma salonu karıştı

Muğla'nın Menteşe ilçesinde Pınar Gültekin cinayeti davasında sanık Cemal Metin Avcı'nın "Dosyada olmayan şeylerle suçlanıyorum. Avukat Rezan Epözdemir şimdi televizyonlara çıkacak beni suçlayacak" sözleri avukat Epözdemir'in tepkisine neden oldu. Sanık Avcı'ya tepki gösteren avukat Epözdemir, mahkeme heyeti tarafından duruşma salonundan çıkarıldı.

Gökcan, “Muğla’daki çiftçilere de bedava elektrik versin”

Milletvekili Gökcan: CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu; Şanlıurfa’da “Bize Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığını verin elektriği bütün çiftçilere bedava vereceğiz” dedi. Muğla Büyükşehir de CHP’de. Elinizden tutan mı var? Samimiyseniz, Muğlalı çiftçilerimize elektriği bedava verin de görelim. Bu boş vaatlerle mi iktidara geleceksiniz? dedi.

Arazi anlaşmazlığı can aldı!

Seydikemer Çatak Mahallesi'nde arazi anlaşmazlığı nedeniyle meydana geldiği öğrenilen olayda Adnan B., (58) Yasin B., (29) ve Tahsin B. vurularak hayatını kaybetti. Olayın faili olduğu öğrenilen R.B. kayıplara karıştı.

Oğuzhan Kemçin davasında adli tıp raporu çıktı

Muğla'nın Menteşe ilçesinde 7 Temmuz günü alkollü olduğu ileri sürülen sürücü Mestan Göksal'ın çarptığı bisikletli 17 yaşındaki Oğuzhan Kemçin yaşamını yitirmiş, Göksal'ın, ailesi ve muhtar akrabası ile birlikte 3 kez olay yerine git-gel yaptıkları halde 112'yi aramadıkları ortaya çıkmıştı.

Teknesini çektirmek için 30 bin TL ödedi, dolandırıldığını anlayınca suç duyurusunda bulundu

Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı Bozburun Mahallesi'nde Avrupa'nın en büyük tersanelerinden biri olan ve yaptığı başarılı çalışmalarla gündeme gelen DSV Yatçılık, artık başarıları ile değil davalarla gündeme gelmeye başladı. Ortakları arasında yıllardır devam eden davaların ardından şimdi de Antalya merkezli bir denizcilik firması, firmanın ortağı olan Azeri asıllı iş kadını tarafından dolandırıldığı gerekçesi ile dava açtığını duyurdu.

Pınar Gültekin cinayetinde 7'nci duruşma görüldü

Cemal Metin Avcı tarafından öldürülen Pınar Gültekin cinayeti davasının 7'nci duruşması Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Pınar’ın acılı ailesi “Bizim kızlarımızı neden öldürdünüz?”

Muğla'da boğularak öldürülüp cesedi varilde yakılan Pınar Gültekin'in katil zanlısı Cemal Metin Avcı'nın yargılanmasına bugün devam edilecek. Dava öncesi kızlarının mezarını ziyaret eden Pınar’ın anne ve babası, mezar taşına sarılarak hem gözyaşı döktüler hem de Pınar’ın kaderini paylaşan Şebnem ve Yağmur’un ailelerine destek verdiler. Pınar’ın acılı annesi, “Pınarımızdan sonra onlarca kadın daha öldürüldü. Kızımız gibi genç yaşta hayattan koparılan Yağmur Tayhan ve Şebnem Şirin, bir anne olarak yüreğimi bir kez daha yaktı. Yağmur ve Şebnem’in annelerini en iyi ben anlarım. Bir daha kadın cinayetleri yaşanmasın, kadınlar ölmesin. Biz bittik, başkası bitmesin.” diye konuştu.