Etiketler

Bakan Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü ile ilgili son dakika açıklaması yapıyor. Bakan Koca, 'Toplam can kaybımız 92, toplam vaka sayımız ise 5 bin 698 oldu' dedi.

MUTSO’dan Yeni Bir Nefes Kredisi Girişimi

MUTSO, ülke genelinde yaşanan Coronavirüs salgını sürecinde sıkıntı yaşayan üyelerine ilişkin 1 milyon 500 bin lira tutarındaki nefes kredisine benzer bir kredi için TOBB’a taahhütte bulundu. 

Bilim Kurulu Üyesinden flaş uyarı: Böyle giderse sokağa çıkma yasağı gelebilir!

Bilim Kurulu Üyerinden corona virüsüne karşı uyarılar gelmeye devam ediyor. Salgının yayılmasını önlemek amacıyla açıklamalar yapan uzmanlardan bu sefer vatandaşlara flaş bir uyarı geldi. Önümüzdeki bir haftanın kritik bir dönem olduğunu söyleyen Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceylan, herkes evine girmediği takdirde virüsü kontrol etmenin mümkün olmadığını açıkladı.

Sağlık Bakanı İlk Kez Açıkladı!

Türkiye'deki corona virüs vaka sayısı her günün akşamı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanıyor. Peki, vaka ve ölü sayısında son durum ne? Bakan Koca, günlük corona virüsü brifinginde çok önemli bilgiler verdi.

''Corona virüs nedeniyle 25 milyon kişi işini kaybedebilir''

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), yeni tip corona virüs (Covid-19) nedeniyle dünya genelinde yaklaşık 25 milyon kişinin işini kaybedebileceğini duyurdu.

Corona virüsü maskeleri...

Son dakika haberlere göre, Sağlık Bakanlığı koronavirüs tedbirleri kapsamında N95, FFP2 ve FFP3 maskelerin reçete karşılığında eczanelerden temin edilmesine karar verdi.

Dezenfekte Çalışmaları Devam Ediyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve kısa süre önce Türkiye’de de tespit edilen CoronaVirüsle mücadele için Fethiye Belediyesi dezenfekte çalışmalarına devam ediyor. 

İçişleri Bakanlığı, 81 İle Gönderdi

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Coronavirüs konulu ek bir genelge daha gönderdi.

Muğla Tabip Odası Başkanı Dr. Hakkı Turan’dan Corona virüs Açıklaması

Muğla'da 14 Mart Tıp Bayramı'nda Muğla Tabip Odası tarafından program düzenlendi. Çelenk koyma töreni ile başlayan programın devamında Muğla Tabip Odası Başkanı Dr. Hakkı Turan basın mensuplarıyla bir araya gelinen toplantıda açıklamalarda bulundu. Turan, "Muğla'da herhangi bir Corona pozitif numune sonucu yoktur. Fakat sonuçlanmamış olası vakalar vardır. Bunlardan numune alınmıştır. Sonucu çıkanlar negatiftir. Henüz sonuç bekleyen vakalar vardır. Bunlar da olacaktır. Süreç iyi bir şekilde yönetilmektedir" dedi.

Fethiye'de Corona Seferberliği

Tüm Dünya da ve Avrupa’da etkili olan korona virüsüne karşı Türkiye en iyi şekilde tedbir alırken Fethiye’de de tedbirler iyice arttırıldı. Okulların tatil edilmesi ile birlikte ilçedeki tüm kamu ve özel okulların yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’de korona virüsüne karşı dezenfekte edildi. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya “Hemen her ay yurt ve okulların dezenfekte işlemleri yapılıyordu. Ancak şimdi çok daha titiz şekilde dezenfekte işlemleri gerçekleştirildi.” dedi.

Fethiye Tazelenme Üniversitesi’ne zorunlu tatil

Fethiye Tazelenme Üniversitesi kurucusu Cemil Yavuz, dünyada pandemik seviyesinde seyreden Corona virüsü ile ilgili Bakanlığımızın tavsiyeleri doğrultusunda 60 yaş üzerindeki öğrencilerinin risklerini de göz önünde bulundurarak eğitime ara verme kararı aldıklarını belirtti.

Muğla’da Koronavirüs Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Çin'de başlayıp kısa sürede tüm dünyaya yayılan salgın hastalık Yeni Tip Coronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında alınan ve alınması gereken tedbirler hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Muğla Tazelenme Üniversitesi'nde derslere ara verildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'de ilk Coronavirüs vakasını açıklamasının ardından Muğla Tazelenme Üniversitesi'nde derslere tedbir amaçlı iki hafta ara verildi. Ayrıca bu sürenin uzatabileceği belirtildi.

Sağlık Bakanı Koca: Şu ana kadar Corona virüsü tespit edilmedi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesi'nde karantinaya alınan yolcularla ilgili Şu ana kadar çalışılmış olan numunelerde, tetkiklerde pozitif çıkan herhangi bir hastamız olmadı dedi.

Ekonomist Önder, “Corona Virüsü Dünyayı Tehdit Ediyor”

Fethiyeli Ekonomist ve Yatırımcı Yunus Önder, Gerçek Gündem’in bu haftaki konuğu oldu. Dünyada yaşanan siyasi gelişmeler, corona virüsü, Türkiye’nin İdlip ve Suriye politikasının para politikalarına olan etkisini anlatan Fethiyeli Ekonomist ve Yatırımcı Yunus Önder, vatandaşları lüks harcamalardan kaçınması yönde uyardı. Önder; “Bugün her evde iki tane araba var. 1 yıldan beri neler değişti görüyoruz. Daha da ne olacağı belli değil. Onun için biraz daha harcamalara dikkat etsinler” dedi.