Çocuklar Haberleri

Çocuklar Haberleri

Menteşe Belediyesi’nden çocuklara ‘Havacılık Tanıtımı’

Menteşe Belediyesi ve özel bir okul işbirliğinde düzenlenecek 'Havacılık Tanıtımı ve Uçaklar Nasıl Uçar' etkinliği ile ilkokul öğrencilerine uçaklar nasıl uçar, pilotlar, uçak bakımı, hava trafik kontrolü gibi birçok konuda bilgiler verilecek.

Gazi Saban: "Şehit ve gaziler toprağı vatan insanı ulus yapan değerlerdir"

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Muğla'nın Milas ilçesinde etkinlik düzenlendi. Etkinlikte konuşma yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şube Başkanı Mehmet Sarban; Gazi bir milletin çocukları olarak gazi rütbesi almış biz gaziler vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü vatanı ve ay yıldızlı al bayrağı için Atatürk ilkeleri doğrultusunda havada karada denizde her zaman her yerde şehit ve gazi olmaya hazır olduğumuz gibi hazır olan evlatlar yetiştirmeye devam edeceğiz' dedi.

GELİŞTİRİLEN PROJELER ALZHEİMER VE TİP-1 DİYABET HASTALARININ HAYATINI KOLAYLAŞTIRIYOR

Muğla Valiliği himayesinde geliştirilen Sevdiklerimiz yanımızda projesi Alzheimer hastalarının ve yakınlarının, Muğla Şekerleri projesi Tip-1 Diyabetli çocukların ve yakınlarının hayatını kolaylaştırıyor.

BAŞKAN ARAS, "ÇOCUKLARIMIZIN GÜZEL SESİ İLE KEYİFLENDİK"

2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı törenlerle başladı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, İlçe Milli Eğitim Müdürü ile birlikte Dr. Hüseyin Mümtaz Ataman İlkokulu'nda öğrencileri ziyaret ederek yeni eğitim-öğretim döneminde başarılar diledi.

DİSK 2 NOLU ŞUBEDEN ÜYELERİNE EĞİTİM DESTEĞİ

Muğla DİSK-GENEL İŞ Sendikası 2 Nolu Şubesi il genelinde üyelerinin kırtasiye ve okul masraflarına destek olmak ve maddi yüklerini bir nebze olsun azaltabilmek amacıyla çeşitli iş yerleriyle protokol imzaladı. Şube üyeleri çocukların okul ihtiyaçlarını yüzde 20’ye varan indirimlerle alabilecek.

KÖYCEĞİZ’DE OKULLAR AÇILMADAN KANTİNLER DENETLENDİ

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde okulların açılmasına az bir zaman kala çocukların sağlığı için gıda denetimleri yoğun bir şekilde devam ediyor. Köyceğiz ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda birimi tarafından okul kantini, yemekhaneleri ile okul çevrelerinde faaliyet gösteren işletmeler denetlendi. Ayrıca Köyceğiz Devlet Hastanesi yemekhanesi gıda denetimi 5996 sayılı kanun çerçevesinde gerçekleştirildi. İşletmelerde hijyen, ürünlerin tazeliği, fiyat etiketi ve gramaj konularına bakıldı. Yetkililer, satış yerlerini hijyen koşulları, çalışanların kılık kıyafetlerinin temizliği ile iş yerlerinin mevzuata uygunluğu konusunda kontrol ettiler. Denetimlerde kurallara uymayan işletmelere gerekli uyarılar yapıldı.

BAŞARININ YOLU BESLENMEDEN GEÇİYOR

Okul çağındaki çocukların sağlıklı beslenmesi, hem gelişimlerini hem de akademik başarılarını olumlu etkiliyor. Uzmanlar, öğünlerde protein, taze sebzeler ile tam tahıllı ürünlerin tercih edilmesini ve hazır gıdadan uzak durulmasını öneriyor.

BAŞARININ YOLU BESLENMEDEN GEÇİYOR

Okul çağındaki çocukların sağlıklı beslenmesi, hem gelişimlerini hem de akademik başarılarını olumlu etkiliyor. Uzmanlar, öğünlerde protein, taze sebzeler ile tam tahıllı ürünlerin tercih edilmesini ve hazır gıdadan uzak durulmasını öneriyor.

Menteşe Belediyesi’nden eğitime destek

Sosyal sorumluluk gereği çocukların gelişimine ve eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla başlatılan eğitime desteğin yeni eğitim öğretim yılında da sürdüreceklerini belirten Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, 'Çocuklar bizim geleceğimiz, yarınlarımız. Onların eğitimden sağlığa, spordan sosyal hayata kadar birçok alanda yanlarındayız. Yaz aylarında açtığımız ücretsiz kurslar ile yeteneklerini keşfetmelerini sağlıyoruz. Kurslarımız ile sanattan spora farklı branşlarda başarı elde eden çocuklarımızı cesaretlendiriyor ve ödüllendiriyoruz. Binlerce çocuk kurslarımız sayesinde yaz dönümünü verimli geçirdi. Pazartesi günü de okullarımız açılacak. Her yıl olduğu gibi 2022-2023 yeni eğitim-öğretim yılında çocuklarımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz. Kırsal Mahallelerimizde ilkokul 1. sınıfa başlayacak çocuklara yönelik içerisinde defteri, boya kalemi, cetveli gibi kırtasiye malzemelerinin bulunduğu dayanışma çantalarımızdan vereceğiz. Neşeli Makas uygulamamız ile okul hayatına başlayan çocukların ücretsiz saç kesimlerini yapacak, dezavantajlı özel öğrencilerimize hafta içi her gün aşevimizden sıcak yemek servisi yapacağız' dedi.

Yaz kursları etkinlikle sona erdi

Menteşe Belediyesi Yaz Kursları Ali Fuat Özge Spor Kompleksinde düzenlenen etkinlikle sona erdi. Etkinlikte kurslara katılan çocukların dans ve karate gösterileri büyük ilgi gördü.

KIZILDAĞ MESİRE ALANI HİZMETE AÇILDI

Menteşe Belediyesi tarafından yenilenen Kızıldağ Mesire Alanı hizmete açıldı. Şehrin en güzel seyirlik doğal destinasyon alanlarından olan Kızıldağ Mesire Alanında vatandaşlar piknik, doğa yürüyüşü ve spor yapabilecekler. Çocuklar yeni nesil oyun gruplarında aileleriyle birlikte eğlenceli vakit geçirebilecekler.

MİNİKLER HÜNERLERİNİ GÖSTERDİ

Menteşe Belediyesi’nin geleneksel Yaz Kursları, Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliklerle sona erdi. Etkinliğe anne babalarıyla katılan ve kursları başarıyla tamamlayan çocukların belgelerini eğitmenleri tarafından verildi.

Marmaris’te binlerce çocuk hep birlikte şarkılar söyleyip doyasıya eğlendi

Marmaris Belediyesi'nin düzenlediği 'Karamela Sepeti' isimli müzikli gösteriyle çocuklar unutulmaz bir gece yaşadı. Çocuk şarkılarıyla tanınan Onur Erol'un sahne aldığı gösteride Amfi Tiyatro'yu dolduran binlerce çocuk hep birlikte şarkılar söyledi.

Muğla’da çocukların erken okul terkini önlemeyi amaçlayan projenin finali yapıldı

Muğla'da eğitim çağında okulu bırakma riski altındaki öğrencileri kapsayıcı ve eşitlikçi bir yaklaşımla okula adaptasyonlarını sağlamayı amaçlayan ve yenilikçi, bütünleşmiş okul-eğitim yaklaşımı oluşturmayı hedefleyen 'Passion For Learning' projesinin finali yapıldı.

Pantomim oyunu ilgiyle izlendi

Fethiye Belediyesi tarafından organize edilen, İlker Kılıçer’in ‘Mimdo’nun aradığı’ isimli pantomim oyunu, Şehit Fethi Bey Parkı’nda çocuklarla buluştu.

TEMİZLİK GÖREVLİLERİNİN ÇİKOLATA İKRAMI GÖNÜLLERİ FETHEDİYOR

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki çocuklar kendilerine çikolata ikram eden belediye temizlik görevlilerinin ve çöp kamyonunun gelişini her gün büyük heyecanla beklerken, personeli alkışlarla karşılıyorlar.

Bodrum Belediyesi’nin yaz kursları devam ediyor

Bodrum Belediyesi'nin çocuklara yönelik hazırlamış olduğu ücretsiz yaz kursları, yoğun bir katılımla devam ediyor.

KÖYCEĞİZ’DE MİNİKLERİN YAPTIĞI MODEL UÇAKLAR UÇMAYA HAZIR

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde çocuklar düzenlenen kurslarda model uçak yapmayı öğreniyorlar.

FETHİYE'DE 33 DÜZENSİZ GÖÇMEN YAKALANDI

Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenen operasyonla polis ekiplerince 3 minibüste aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 33 düzensiz göçmen yakalanırken, olayla ilgili 4 şüpheli gözaltına alındı.

ORTACA BELEDİYESİ YENİ PARKLAR KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR

Ortaca Belediyemiz, çocukların daha güvenli ve sağlıklı alanlarda oyun oynayabilmesi için ilçemize yeni parklar kazandırmaya devam ediyor.

'NEŞELİ ORMAN' BAYIRLI ÇOCUKLARLA BULUŞTU

Menteşe Belediye Tiyatrosu'nun yaz ayı etkinlikleri çerçevesinde kentin farklı mahallelerinde sahneye koyduğu 'Neşeli Orman' müzikli çocuk oyunu Bayır Mahallesinde çocuklarla buluştu. Bayır Mahallesi Cumhuriyet Parkındaki müzikli çocuk tiyatrosunu aileleriyle birlikte izleyen çocuklar eğlenceli vakit geçirdiler.

ÇOCUK BİLİM PARKI YAZ AYLARINDA DA ZİYARETÇİLERİN İLGİ ODAĞI

Geçtiğimiz aylarda kapılarını yeniden açan Menteşe Belediyesi Bilim Parkı Haziran ve Temmuz aylarında 3 binden fazla ziyaretçiyi ağırladı. Yaz mevsiminde çocukların yoğun ilgi gösterdiği Menteşe Belediyesi Bilim Parkı sayesinde çocuklar, hem öğreniyor hem de eğleniyor.

ÇOCUKLARA 26 FARKLI BRANŞTA ÜCRETSİZ KURS

Menteşe Belediyesi'nin alanında uzman eğitmenleri tarafından; ahşap boyama, bağlama, ebru, gitar, güzel yazı, halk oyunları, hızlı okuma, keman, kilim dokuma, makrome örgü, model uçak (Ata), mozaik, origami, resim, ritim atölyesi, takı tasarım, futbol, karate, basketbol, kort tenisi, masa tenisi, jimnastik, pilates, satranç, dans ve basketbol olmak üzere toplam 26 farklı alanda verilen yaz kursları yoğun katılımlar ile devam ediyor.

ŞENTÜRK AİLESİ TATİLDE

Fenerbahçe ve A milli takımın efsane futbolcusu nöbetçi golcü Semih Şentürk, önceki gün çocukları ve yakın dostu Samet Tecer ile birlikte Bodrum Yalıkavak’taki Miya Beach’te görüntülendi.

Köyceğizli çocuklar unutulmaz bir hafta sonu yaşadı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde bir alışveriş merkezi tarafından düzenlenen etkinlik programında çocuklar unutulmaz bir hafta sonu yaşadı.

‘Neşeli Orman’ Menteşe’de çocukları eğlendirdi

Neşeli Orman isimli müzikli çocuk tiyatrosunu aileleri ile birlikte ilgiyle izleyen her yaştan çocuklar; oyun sırasında çalan şarkılar ile de bol bol dans ederek eğlendiler.

4 yaşındaki Deniz’in ipek böcekleri ile dostluğu görenleri gülümsetiyor

Karel Kaya çiftinin 4 yaşındaki çocukları Deniz Kaya'nın ipek böcekleri ile dostluğu görenleri gülümsetiyor. Henüz 4 yaşında olmasına rağmen edindiği ipek böcekleri ile gece gündüz ilgilenip koza üreten Deniz Kaya, çevresinde zamanını boşa geçiren pek çok kişiye örnek oldu.

Trafik polisleri Marmaris'te hem uyardı, hem çikolata dağıttı

Muğla’nın Marmaris ilçesine giriş noktasında Trafik polisleri ilçeye giren araçları emniyet kemerini takmaları konusunda uyarıp, bayramlarını kutlayıp çikolata ve çocuklara hediyeler dağıttı.

Minik çocuğun su ile imtihanı

Hava sıcaklığının hissedilir derecede artığı Muğla'da evde bunalan aileler çocuklarını su fıskiyelerinin bulunduğu bölgelerde serinletmeye çalışırken, ilginç görüntüler de ortaya çıkıyor.

Lösev iyilikler tırı Fethiye’de

LÖSEV, “İyilikler Tırı” projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi hasta ve ailelerine yardımlar ulaştırmaya devam ediyor.