Belediye Meclisi Haberleri

Belediye Meclisi Haberleri

Fethiye Belediye Meclisi toplandı

Fethiye Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı 2. Oturumu Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca Başkanlığında Fethiye Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Fethiye Belediye Meclisi toplandı

Fethiye Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca Başkanlığında Fethiye Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Menteşe Belediye Meclisi Bugün Toplanıyor

Menteşe Belediye Meclisi bugün toplanıyor.

Marmaris Belediyesi 2021 yılı faaliyet raporu kabul edildi

Marmaris Belediye Meclisi'nin nisan ayı olağan toplantısında Belediye'nin 2021 Yılı Faaliyet Raporu kabul edildi. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Mehmet Oktay, 'Marmaris olarak dimdik ayaktayız. Geleceğe umutla bakıyoruz' dedi.

Başkan Otgöz; “İmar planı bittikten sonra çok güzel bir Seydikemer olacak”

Seydikemer Belediye Meclisi Nisan Ayı Meclis Toplantısı, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz başkanlığında toplandı. Toplantıda konuşan Başkan Otgöz, meclisin birlik ve beraberliğine vurgu yaparak; “Birlik, beraberlik içinde Seydikemer’i yaşanılacak bir kent olması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ama İmar Planı bittikten sonra çok güzel bir Seydikemer olacak. Çocuklarımıza bırakabileceğimiz en güzel miras diyebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Fethiye Belediye Meclisi toplandı

Fethiye Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı.Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın yerine meclise Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli başkanlık yaptı.

Menteşe Belediye Meclisi yarın toplanıyor

Menteşe Belediye Meclisi aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere 01 Mart 2022 Salı Günü (yarın) saat: 14.00’te Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde toplanıyor.

Başkan Toksöz’den “Çimento fabrikasına hayır” kampanyasına destek!

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Menteşe ilçesinde yapılması planlanan çimento fabrikasına yönelik düzenlenen imza kampanyasına destek verdi.

Menteşe Belediye Meclisi yarın toplanıyor

Menteşe Belediye Meclisi gündem maddelerini görüşmek üzere 01 Şubat 2022 Salı Günü (yarın) saat: 14.00’de Konakaltı Kültür Merkezinde toplanıyor. 

Menteşe Belediye Meclisi Toplandı

Menteşe Belediye Meclisi Ocak Ayı Meclis Toplantısı Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde gerçekleşti. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş Başkanlığı’nda yapılan 2022 yılının ilk meclis toplantısında 8 gündem maddesi görüşüldü. Plan ve Bütçe Komisyon raporunun okunmasıyla başlayan toplantı Denetim Komisyonu Seçimi ile devam etti.

Belediye Meclisi yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi

Fethiye Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca Başkanlığı’nda Fethiye Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Başkan Gümüş; “Menteşe için uyumla çalıştık”

Menteşe Belediye Meclisi, 2021 yılının son meclisi için Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde toplandı. Meclis toplantısında konuşan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, tüm meclisin Menteşe için yıl boyunca siyasi ayrım yapmadan özverili ve uyum içinde çalıştığını belirtti.

Menteşe Belediye Meclisi yarın toplanıyor

Menteşe Belediye Meclisi 07 Aralık 2021 Salı Günü (yarın) saat: 14.00'de Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde toplanıyor.

Belediye Meclisi toplandı

Fethiye Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın şehir dışında olması nedeni ile Sabri Oğuz Bolelli başkanlığında toplandı.

Büyükşehir Meclisi’nde Kırsal Mahalle Tartışması

Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı'nda vatandaşlar yok sayıldı. Halka açık olan meclis toplantısına girmek isteyen onlarca vatandaş, Muğla Büyükşehir Belediyesi zabıtaları ve güvenlik görevlileri tarafından engellenerek salona alınmadı.

Seydikemer Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Seydikemer Belediye Meclisi Kasım ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Yakup Otgöz başkanlığında gerçekleştirildi.

Menteşe Belediye Meclisi Bugün Toplanıyor

Menteşe Belediye Meclisi 02 Kasım 2021 Salı Günü (bugün) saat: 14.00’de Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde toplanıyor.

Belediye Meclisi toplandı

Fethiye Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Muharrem Akalın’ın başkanlığında gerçekleşti.

Seydikemer Belediyesi'nin 2022 Bütçesi Kabul Edildi

Seydikemer Belediye Meclisi, Ekim ayının 2. Oturumunu gerçekleştirdi. Toplantıda yapılan görüşmeler sonucunda 2022 yılı bütçesi 85 milyon 600 bin TL olarak belirlendi.

Seydikemer’e Milli Parklar Şefliği Açılıyor

Seydikemer Belediye Meclisi Ekim ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Belediyemiz tüzel kişiliğine ait Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında bulunan belediye iş hanındaki; 2 adet dükkânın Milli Parklar Şefliğine tahsisi oy birliği ile kabul edildi.

Menteşe Belediye Meclisi Bugün Toplanıyor

Menteşe Belediye Meclisi 05 Ekim 2021 Salı Günü (bugün) saat: 14.00’de Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde toplanıyor. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş Başkanlığında toplanacak Belediye Meclisinin Ekim Ayı Meclis toplantısını www.mentese.bel.tr adresinden canlı olarak takip edebilirsiniz.

Başkan Oktay'dan Aşı Çağrısı

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, belediye meclisi eylül ayı oturumda gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Seydikemer Meclisi Başkan Otgöz’e İmza Yetkisi Verdi

Seydikemer Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. Maddesi gereği Temmuz ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Seydikemer’e Gençlik Merkezinin Kurulması amacıyla Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e imza yetkisi verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Şehit Polis Memuru Ercan Yangöz'ün ismi yaşatılacak

Bodrum Belediye Meclisi'nde alınan kararla Oyder Caddesi'ne geçtiğimiz günlerde silah kaçakçıları ile çıkan çatışmada şehit olan polis memuru Ercan Yangöz'ün adı verildi.

Bodrum Belediyesi, ilçe genelinde sıfır işgaliye uygulaması için denetimlerini sürdürüyor

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, Zabıta Müdürlüğü ekipleriyle birlikte Kale Caddesi ve Dr. Alim Bey Caddesi üzerindeki esnafı ziyaret etti. 2019 yılında Bodrum Belediye Meclisi'nde alınan sıfır işgaliye kararının uygulanması hususunda bilgilendirmelerde ve uyarılarda bulunan Çakaloğlu, ancak elbirliğiyle Bodrum’da kaliteli turizmi yaratabileceklerini söyledi.

Köyceğiz Belediye Meclisi'nden İsrail'e ortak kınama

Köyceğiz Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısı, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan başkanlığında yapıldı. Köyceğiz Belediye Meclisi, hazırlanan ortak bildiriyle İsrail'i kınadı.

Fethiye Belediyesi giderlerden 65 milyon TL kar etti

Fethiye Belediye Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu raporunu görüştü. Belediye Başkanı Alim Karaca başkanlığında toplanan Fethiye Belediye Meclisi 2020 yılı Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu’nu görüşüp, karara bağladı. 2020 yılı için tahmin edilen 204 milyon 377 bin TL’lik gider bütçesinin çeşitli kırmalarla birlikte 139 milyon 744 bin TL’ye çektiği ve Fethiye Belediyesi’ni yüzde 68 oranında toplam 65 milyon TL kar ettirdiği ortaya çıktı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, belediyeye ait FEBAŞ şirketinin de zarardan kurtarılıp, 671 bin TL kara geçirildiğini açıkladı.

Menteşe Belediye Meclisi’nden İsrail'e kınama

Menteşe Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısında İsrail’in Filistin halkına yönelik insanlık dışı şiddeti oy birliği ile kabul eden bir bildiri yayınladı. 

Kırsal Mahalle düzenlemesi Belediye Meclisi’nde kabul edildi

Menteşe Belediye Meclisi, Büyükşehir Belediyesi Kanununa eklenen ek 3. madde ile Menteşe ilçesine bağlı mahallelerde kırsal mahalle veya kırsal yerleşik alan belirleme çalışmasını tamamladı. Belediye Meclisinin incelemesi için İmar Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Tarım ve Hayvancılık Komisyonuna havale edilen ve komisyonca 3 ay süren değerlendirme sonucunda, Menteşe ilçesine bağlı 33 mahalle kırsal, 6 mahalle kırsal yerleşik alan olarak belirlendi. Karar belediye meclisince oy çokluğu ile onaylandı. 

Cumhur İttifakı 5 maddeye red oyu kullandı

Fethiye Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan meclis toplantısında AK Parti ve MHP’li belediye meclis üyeleri 5 maddeye red oyu kullandı. Fethiye Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısında Cumhur ittifakı 5 maddeye red oyu verirken, bu 5 madde CHP’li belediye meclis üyelerinin oyları ile kabul edildi.