Etiketler

Paraşütçüler zamlara tepki gösterdiler 

Dünyanın ve Türkiye’nin en gözde yamaç paraşütü merkezi olan Babadağ’a çıkış ücreti tandem (ikili) 38 TL’den 81 TL’ye yükseltilince 200’e yakın yamaç paraşütü pilotu bir araya gelerek, uçuşları süresiz olarak durdular. Yamaç paraşütü pilotları ÖlüdenizBelceğiz Plajı’nda toplanarak, kararı protesto ettiler. Pilotlar adına basın açıklaması yapan Türker Türkoğlu, “2019 Şubat ayında 38 TL olan çıkış bedeli, 2020 Şubat itibari ile 81 TL olmuştur. Yaşanılan tüm problemler, yetkili makamlara tüm şirketler ve pilotlar adına iletilmiştir, Fethiye-Ölüdeniz’de faaliyet gösteren tüm turizm acentaları ve yamaç paraşüt pilotları tek çatı altında toplanarak, ortak hareket etme kararı alınmıştır” dedi. 

Fethiye'de Kasım Ayında Deniz Keyfi

Türkiye’nin büyük bir bölümü yağışlı ve serin havanın etkisine girerken Fethiye’de adeta kasım ayında pastırma yazı yaşanıyor. Yöredeki açık olan otellerde başta Çinli turistler olmak üzere değişik ülkelerden gelen turistler denize girip kasım güneşinde bronzlaşıyor.

Paraşüt Pilotu, direğe asılı kaldı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bu yıl 20. cisi gerçekleştirilen Fethiye Ölüdeniz uluslararası hava oyunları renkli gösterilere sahne olurken yabancı uyruklu bir single (tekli) pilotu Belceğiz plajına inişte büyük tehlike atlattı. Pilot elektrik direği üzerine takılan paraşütü ile birlikte yaklaşık yarım saat kurtarılmayı bekledi.

FETHİYE’DE ÜCRETSİZ PLAJLARDA VAR

Fethiye’nin girişte ücret ödenmeyen plajlarının da bulunduğu ifade edildi. Fethiye halkının ücretsiz olarak girebildiği 2,5 kilometre uzunluğundaki Çalış Plajı ve Ölüdeniz’deki Belceğiz Plajı’nda yerli ve yabancı tatilcilerin kendi şemsiye ve şezlonglarını kullanabildikleri hatta yiyecek ve içeceklerini yiyebildikleri belirtildi.

ÖLÜDENİZ PLAJLARI CANNESE DÖNDÜ

Havanın ısınmasını fırsat bilen tatilciler plajlara koştu. Muğla'nın Fethiye ilçesinde havaların ısınması üzerine yöreye gelen ilk yerli ve yabancı turistler deniz sezonunu açtı. Mayosunu bikinisini giyen vatandaşlar Ölüdeniz Mahallesi'ndeki Belceğiz Plajına akın etti ,plaj hafta sonunda tatilcilerle şenlenirken Plaj adeta Cannese döndü.

ÖLÜDENİZ’DE TERAS TEPKİSİ

Fethiye'nin Ölüdeniz Mahallesi'ndeki Belceğiz Plajı'na işletmecisi tarafından yapılan teras hakkında yıkım kararı alınmasına rağmen halen kaldırılmaması tepkilere neden oluyor.

JANDARMA, PLAJDA ANNELERE KARANFİL DAĞITTI

Anneler Günü nedeniyle Ölüdeniz Jandarma Komutanlığı tarafından Ölüdeniz Belceğiz Plajı’nda yerli ve yabancı annelere kırmızı karanfil dağıtıldı.

İNİŞ PİSTLERİNE DÜZENLEME GETİRİLİYOR

Dünyanın en gözde yamaç paraşütü merkezlerinden olan Ölüdeniz’de plaja inişte meydana gelen olası kazaları en aza indirebilmek için Belceğiz Plajı’nda iniş pistlerinin yerleri bir kez daha gözden geçirilirken, yamaç paraşütü pilotlarının istekleri de dinlenip, genel sorunların en kısa sürede çözüme kavuşturulması için çeşitli kararlar alındı.

35 Şair ve Yazar Babadağ’dan Ölüdeniz’e Uçacak

Fethiye’nin Ölüdeniz beldesinde bu yıl 8’cisi düzenlenecek Ölüdeniz Kültür ve Sanat Festivali’nde Sivas’ta yanarak ölen Madımak Otel’i yangınındaki şair ve yazarlar anısına 35 şair ve yazar bu yangında ölenlerin resimli tişörtünü giyerek 1970 metre yüksekliğindeki Babadağ’dan Ölüdeniz Belceğiz Plajı’na uçacaklar.

ÖLÜDENİZ BELCEĞİZ PLAJI YENİLENİYOR

Paraşütler sadece iki noktaya iniş yapacak sahildeki çimlerde söküldü.

BELCEĞİZ PLAJI MELSA’NIN!

Ölüdeniz Belceğiz Plajı’nın işletmeciliğinin ÖÇKK tarafından Muğla Valiliği’ne ait Melsa işletmesine devredilmesini Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz olumlu karşıladı.