Etiketler

Akbük koyunda imara aykırı 21 yapı yıkıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın imar barışı kapsamında başvurusu yapılan yapılan ancak, imara aykırı yapıların yıkımı ile ilgili kararının ardından Muğla bölgesinde kaçak olarak nitelendirilen yapıların yıkımları devam ediyor.

419 başvurudan 75’i işe alındı

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde okullarda temizlik ve güvenlik görevlisi olarak iş başvurusu yapan vatandaşlar, mülakat ile belirlendi.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 3’üncü projesine de onay çıktı

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar Ge Birimi tarafından hazırlanan Muğla'da Mesleki Eğitimi Geliştirme-İnovasyon Eğitimi Projesi Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından desteklenmeye hak kazandı. Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, bu proje ile birlikte GEKA'ya yaptıkları üçüncü proje başvurusunun da onaylandığını açıkladı.

24 Kişi Daha Yunanistan Vizesi İçin Başvuru Yaptı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) bünyesinde Yunanistan’a vize verilmesi hizmeti 15 Haziran 2019 tarihinde başlamıştı. 15 Haziran 2019 tarihinde, randevu sistemiyle yürütülen hizmet sonrasında, gerekli evrakları doldurarak vize başvurusunda bulunan ilk grup Yunanistan Vizesi ile ilgili işlemlerini tamamlamışlardı.

Madenci kenti Yatağan ‘Kültür kenti’ oluyor

Yıllarca ilçe sınırları içindeki termik santral nedeniyle işçi ve maden kenti olarak bilinen Yatağan, Stratonikeia ve Lagina gibi iki antik kent ile 'Kültür Kenti' olmak için ilk sınavı geçti. Yatağan'ın yeni Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na yaptıkları 'Kültür Kenti' başvurusuna olumlu cevap geldiğini açıkladı.

TANDEM YAMAÇ PARAŞÜTÜ PİLOTU MESLEKİ YETERLİLİĞİ SON AŞAMADA

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Mesleki Yeterlilik Kurumu’na (MYK) başvurusu yapılan Tandem Yamaç Paraşütü Pilotu (Seviye 5)  Mesleki Yeterlilik çalışmalarında sona gelindi.

TOKİ’DE BAŞVURUSU KABUL EDİLENLER BELLİ OLDU

Fethiye’de orta ve dar gelirli vatandaşlar için geçtiğimiz aylarda başlatılan 180 konutluk Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Projesine 3 bin 869 kişinin başvurduğu öğrenildi. Bu başvurulardan 71 kişinin başvurusu kabul edilmezken 3+1 konutlarda 2141, 2+1 konutlarda da 1657 kişinin başvuruları kabul edildi.

İŞ BANKASI İŞ BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye İş Bankası İş Başvurusu...

Şehit Er Gürsel Çelik Ortaokulunun Erasmus projesi kabul edildi

Ortaca Şehit Er Gürsel Çelik Ortaokulu'nun Ulusal Ajansa başvurusunu yaptığı Erasmus projesi kabul edildi. Proje kapsamında okuldan 5 eğitimcinin Almanya'da 10 gün kurs göreceği bildirildi.

Mehmet Tosun’dan coşkulu adaylık açıklaması

Bodrum Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusunu yapan İYİ Parti Genel Merkez Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, Bodrum'da coşkulu bir basın toplantısı düzenledi.

Köyceğiz Avrupa Şampiyonasına aday

Köyceğiz'in, ilk kez düzenlenmesi planlanan Avrupa Üniversiteler Plaj Hentbol Şampiyonası için adaylık başvurusu yaptığı bildirildi.

FETHİYE’DE 8 – SEYDİKEMER’DE 3 KİŞİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU

Fethiye ve Seydikemer’de 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti'den Belediye Başkanı adayı olmak için, aday adaylığı için müracaatları gerçekleştirildi. Fethiye’de 8 kişi, Seydikemer’de 3 kişi aday adaylığı başvurusu yaptı.

Milas’ta 2014 yılında CHP’nin aday adayı AK Parti’den aday adayı oldu

Muğla'nın Milas ilçesinde Büyükşehir Belediyesi Mezbaha Tesisi'nde veterinerlik görevini yürüten Barış Saylak, AK Parti'den Milas Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu. 2014 yerel seçimlerinde CHP'den aday adayı olan Saylak; Bu kararımdan dolayı biliyorum ki çok eleştirileceğim. Hainlikle, döneklikle hatta satılmışlıkla da suçlanacağım ama Milas'ın çocukları, Milas'ın gençleri, Milas'ın geleceği için Barış Saylak feda olsun. Aslı olan Milas'tır dedi.

Tokat, yeniden başkanlığa talip!

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Milas İlçe Başkanlığına giderek Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda bulundu. Tokat, 2019 Yerel Seçimleri'nde yeniden Milas Belediye Başkanlığına talip olduğunu açıkladı.

Muğla zeytinyağları için yüz güldüren tablo

İtalya merkezli ve her yıl dünyadan 500 markanın yer aldığı zeytinyağı katalogu 'Flos Olei'nin 2019 yılı sızma zeytinyağları sıralaması açıklandı. Başvuruları Nisan ayı sonuna kadar yapılan, dünyadan 1000 çeşit zeytinyağı başvurusunun yapıldığı ve değerlendirmeleri 5 aylık süre içinde yapılan en iyi 500 zeytinyağı markası içinde, 2'si Muğla'dan olmak üzere Türkiye'den 5 Türk firması Flos Olei isimli İtalya merkezli katalogda yer alma başarısı gösterdi.

SGK'ya yapılandırma başvurusu yapanlara kolaylık

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), prim borcunu yapılandırmak için yasal süresinde başvurduğu halde ödeme planı tebliğ edilmediğinden borcunu ödeyemeyen mükelleflere kolaylık sağladı.

Köyceğiz’in Cittaslow macerası onay aşamasına geldi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi, 2017 yılında CittaSlow (Sakin Şehir) başvurusu gerçekleştirmiş, adaylığı kabul edilmişti. Adaylık süresi içerisinde Köyceğiz Cittaslow Değerlendirme dosyası tamamlandı.

Muğla çam balı tescillendi

Muğla'nın dünyaca ünlü 'Çam Balı' Türkiye Patent Enstitüsü'ne 2007 yılında yapılan 'Coğrafi işaret' başvurusu 15 Ağustos'ta onaylandı ve Muğla Çam balı coğrafi işaret tescili aldı.

Muğla’da 7 ilçede geçersiz oylar tekrar sayılıyor

Muğla'da 24 Haziran milletvekilliği seçimlerinin ardından Ak Parti ve MHP geçersiz sayılan 14 bin 468 oyun 13 ilçede tekrar sayımı için ilçe seçim kurullarına itiraz başvurusu yapmıştı.

5 Bin Kişilik Kadroya Öyle Bir Başvuru Olduki !

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT için açılan 5 bin kişilik kadroya başvuru sayısını açıkladı

MHP’Lİ ÇAY RESMİ ADAYLIK MÜRACAATINI YAPTI

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığından geçtiğimiz günlerde istifa eden Cengiz Çay, 24 Haziran'da yapılacak olan milletvekilliği seçimlerinde MHP'den Muğla Milletvekili aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.

Emekli ek ikramiye başvurusunda son gün

Emekli ek ikramiye başvurusunda son gün

ZEYTİNYAĞINDA MİTSO VE TARİŞ İŞBİRLİĞİ...

Muğla’nın Milas ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO)’nın Milas zeytinyağına Coğrafi İşaret tescil belgesi almasından sonra MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, ilk Coğrafi İşaret kullanım başvurusunu yapan TARİŞ’i ziyaret etti.

MARMARİS’TE YEREL DEĞERLERE COĞRAFİ İŞARET BAŞVURUSU YAPILDI...

Marmaris Belediyesi, Marmaris çambalı, yerfıstığı ve adaçayı yağı, elma yağı ürünleri için Türk Patent Enstitüsü'ne "Coğrafi İşaret" başvurusunda bulundu.

ÇİP’Lİ KİMLİK İÇİN İLK BAŞVURU VALİ ÇİÇEK’TEN...

Türkiye genelinde Çip’li kimlik kartına geçiş için başvurular başladı. Muğla’da ilk başvuruyu Muğla Valisi Amir Çiçek Menteşe İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne yaptı. Vali Çiçek ile birlikte Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız da başvurusunu yaptı.

NOT BIRAKARAK KENDİNİ AĞACA ASTI...

Muğla Marmaris’te, yakınlarının kayıp başvurusu yaptığı bir kişinin, "Dedemden kalan tarlayı satın borçlarımı kapatın" notunu bırakarak intihar ettiği ortaya çıktı.

GÖNÜLLÜ ASKERLİK BAŞVURUSU YAPTILAR

Son zamanlarda yaşanan terör olayları nedeniyle Fethiye’de bir grup genç Fethiye Askerlik Şubesi'ne giderek gönüllü asker olmak istedi.

05.05.2015 ÇILGINLIĞINA FETHİYE’DE 20 ÇİFT KATILDI

Evlilik hazırlığı yapan pek çok çift, nikah tarihlerini unutmamak için gün, ay ve yılı 5 rakamından oluşan 5.5.2015 tarihini seçerken Fethiye’de hafta arasında sadece 2–3 olan nikah sayısı 05.05.2015 günü tam 20 oldu. Saat 09.00’da başlayan nikahlar tam 17.00’a kadar devam etti. Fethiye belediyesi evlendirme dairesi yetkilileri bir günde 20 çift nikah kıydıklarını 15.05.2015 günüde daha fazla sayıda nikah başvurusunun bulunduğunu söylediler.

“BİRLİKTELİĞİMİZ DEVAM ETMELİDİR”

Cumhuriyet Halk Partisi’nden 25. Dönem Muğla Milletvekilliği için Seydikemer'li Necati Ocak CHP Genel Merkeze giderek aday adaylık başvurusunda bulundu.

MUĞLADA YAPILANDIRMA BAŞVURUSU 40 BİN’E YAKIN

SGK İl Müdürü Necmettin Öz, SGK Fethiye İlçe Müdürlüğüne atanan Gamze Yılmaz’a hayırlı olsun ziyaretine gelirken Kanal F televizyonunu da ziyaret ederek Özyer Medya Grup Genel Yayın Yönetmeni Zafer Özdemir’den Medya çalışmaları hakkında bilgi aldı