Etiketler

Marmaris MHP İlçe Başkanı Kemal Kalemci'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Muğla'nın Marmaris MHP ilçe Başkanı Kemal Kalemci 30 Ağustos Zafer Bayramının 98. Yıl dönümünde bir mesaj yayınladı. Kalemci mesajında, ''Dumlupınar'da cereyan etmiş olan Başkomutanlık meydan muharebesi dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak tarihteki yerini almış, göğüs kabartan bir başarıya imza atılmıştır. Köşeye sıkıştırılmış, işgale uğramış, bitkin düşmüş, şehit olmuş, canı yanmış bir milletin neleri başarabileceğini göstermiştir. Türk Milletine gösterilen esareti reddederek gücünü sınamaya çalışanlara tarihi bir ders verilmiştir. Herkes iyi bilmelidir ki Türk Milleti dünya durdukça yaşayacaktır. Birliğimize, varlığımıza karşı kötü emeller besleyenler, ölümü içerisinde öldürmüş bir milletin neler yapacağı ortadadır. İşgal altındaki Anadolu topraklarının kurtuluşunun gerçekleştiği Türk Milletinin top yekûn katıldığı 30 Ağustos büyük bir zaferin adıdır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere büyük Türk Milleti için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi minnetle anıyorum. Ruhları şad meknları cennet olsun'' sözlerine yer verdi.

Büyükşehir sporcuları başarıya doymuyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları deneyimli antrenörleriyle katıldıkları ulusal ve uluslararası turnuva ve müsabakalarda 400'e yakını altın olmak üzere binin üzerinde madalya, 100'e yakın kupa ve onlarca ulusal ve uluslararası başarıyla Muğla'yı gururlandırmayı sürdürüyor.

Fethiyeli sporcuların büyük başarısı

Muğla İl genelinde ilk spor tırmanış yarışması Fethiye’de düzenlendi. Okullar Arası Spor Tırmanışı müsabakalarında Fethiye Anadolu Lisesi öğrencisi Altunay Sıdal Umurtağ il birincisi oldu. Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü Spor Tırmanış duvarında düzenlenen Muğla Okullar Arası Spor Tırmanışı müsabakalarında Fethiyeli öğrenciler büyük başarıya imza attı.

Martılar yüksekten uçuyor

Kısa bir süre önce yeniden yapılanmaya giden Marmaris Belediye Gençlik Spor, basketbol futbol ve voleybolda başarıdan başarıya koşuyor.

Menteşe Belediye'si satrançcısının büyük başarısı

Menteşe Belediyesi satranç sporcusu Arda Uzgur, Antalya'da gerçekleştirilen 2020 Türkiye Küçükler Şampiyonası'nda Türkiye beşincisi olarak büyük bir başarıya imza attı. Menteşe Belediyesi satranç sporcusu Uzgur, elde ettiği başarı sayesinde 2020 Avrupa Yaş Grupları müsabakalarında mücadele etmeye hak kazandı.

Satrançta Büyük Başarı

Menteşe Belediyesi satranç sporcusu Arda Uzgur, Antalya’da gerçekleştirilen 2020 Türkiye Küçükler Şampiyonası’nda Türkiye beşincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.

Esnaf Hastanesi kalite çıtasını zirveye taşıdı

Fethiye Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi, Sağlıkta Kalite Standartları’nın tümünü kapsayan 500 standart üzerinden yapılan denetimden geçerek aldığı 98,04 Puan ile büyük bir başarıya imza Attı.

Nerde kalmıştık?

Türkiye Basketbol Ligi’nin ilk 15 haftasında 12 galibiyet alarak büyük bir başarıya imza atan ve sezonun ilk yarısını lider bitiren Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, Cumartesi günü saat 17.00’de, Beşkaza Spor Salonu’nda oynayacağı Anadolu Basket maçıyla ikinci yarıya başlıyor.

Liseli mucitlerden kasksız motor kullanımını önleyen buluş

Muğla'nın Marmaris İlçesinde bulunan Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan 16 kişilik Martılar Teknoloji takımı ilçeyi ve okulu bilim alanında temsil ediyor. Öğrenciler ve Fizik Öğretmeni Kadriye Özeş Teknoloji alanında yaptıkları çalışmalar ile başarıya doymuyor.

Özel eğitim sınıfları ile hayata tat katıyorlar

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bulunan üç farklı devlet okulunda görev yapan öğretmenler muhteşem bir başarıya imza attılar. Özellikle son dönemde çıkan olumsuz haberlere inat özel eğitim öğrencilerine drama ile eğitim vererek bilgi ve beceri kazandırma amaçlı olan bu projeler Avrupa birliği tarafından destekleniyor.

Milaslı koşucular başarıya doymuyor

Muğla'nın Milas ilçesinde Karyalılar Koşu Takımı sporcuları katıldıkları yarışlarda Milas'ın adını duyurmaya devam ediyor.

Birincilik madalyası ile döndü

Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şube Başkanı Aydoğan Arslanca, Antalya’da engellilere yönelik düzenlenen ralli organizasyonunda 15 kişi arasından birinci oldu. Arslanca, kıyasıya geçen etkinlikte birinciliğe ulaşarak önemli bir başarıya imza attı.

CHP VE STK’LARIN ZAFER BAYRAMI COŞKUSU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama töreni gerçekleştirildi. CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, “Milli mücadelenin askeri zaferi olan 30 Ağustos ile birlikte yeni Türk devleti başarıya ulaşmış ve Lozan Antlaşması’na giden diplomasi süreci başlamıştır. Bugün 17-18 yıllık bir istibdat dönemine karşı hep birlikte Atatürk ve Cumhuriyet değerleri ile bu değerleri gelecek kuşaklara aktarma adına; bu mücadelemizi sürdürmeye devam ediyoruz. Güzel günler göreceğimize hep birlikte inanıyoruz. Güzel günlerin yakın olduğuna da inanıyoruz” diye konuştu.

İsveç’te Türk öğrenciler su projesiyle dereceye girdi

İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenen “Gençler Su Ödülü” yarışmasında Fethiye Belediye Fen Lisesi öğrencileri Birsen Beril Bildirici ve Elifnaz Saatcı dereceye girdi. Düzenlenen yarımada ülkemizi başarıyla temsil eden öğrencilerimizin projeleri, önemli bir başarıya imza attı.

Fethiye’den 5 öğrenci YKS’de ilk binde

Haziran ayında yapılan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda, Fethiye önemli bir başarıya imza attı. Fethiye’den 38 öğrenci Türkiye genelinde ilk 10 binde yer alırken, ilk binin içerisine 8 derece ile girmeyi başaran 5 öğrenciye ödülleri ve belgeleri düzenlenen törenle takdim edildi.

TÜRKİYE 5. VE 6.'SI FETHİYE FİNAL OKULLARINDAN

Geçtiğimiz günlerde açıklanan YKS sonuçlarına göre Fethiye Özel Final Anadolu Lisesi büyük bir başarıya daha imza attı. Türkiye 5'ncisi, 6'ncısının yanı sıra 61., 179. ve 747. Fethiye Özel Final Anadolu Lisesinden çıktı. Okul Müdürü Mesut Aydıngöz, ''Bu yıl da YKS'de büyük bir başarıya imza attık. Başta öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyoruz. Hepsi büyük bir özveri gösterdi'' ifadelerini kullandı.

Menteşeli Karatecilerden 10 Madalya, 2 Kupa

Denizli'de yapılan 6. Uluslararası Dekai-Do Karate Şampiyonasına katılan Menteşeli Karateciler kente, 10 madalya ve 2 kupa ile dönerek önemli bir başarıya imza attılar. Şampiyonaya 11 sporcusu ile katılan Menteşe Belediyespor Karate Takımı 3 gün süren şampiyona sonunda 3 altın, 5 gümüş, 2 bronz madalya ile Yıldız Bayanlarda ikincilik kupası, Minikler Bayanlarda ise üçüncülük kupası kaldırdılar.

Teknik Direktör Hasan Sermet: “Ben de, Muğla da başarıya açız”

Muğlaspor, yeni Teknik Direktörü Hasan Sermet ile 1 yıllık sözleşme imzaladı. Törene Muğlaspor Kulüp Başkanı Erol Kapiz,

Satranç’ın şampiyonu Menteşe Belediyesi

Menteşe Belediyesi Satranç Takımı Köyceğiz'de yapılan 2018-2019 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonasında 11 takımdan arasından birinci gelerek önemli bir başarıya imza attı.

AVRUPA ŞAMPİYONU ATLI SEYDİKEMER’DE COŞKU İLE KARŞILANDI

Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 67 kiloda Avrupa Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza atan Süleyman Atlı’ya Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Osmanlı Altını taktı.

Menteşe Belediyesi karate takımından 9 madalya

Menteşe Belediyespor Karate Takımı Denizli'de yapılan Aybars Kılıçhan Karate Turnuvasında büyük bir başarıya imza atarak, turnuvadan 9 madalya ile döndü.

MÜSİAD Fethiye’den Avrupa Şampiyonuna Atalirası

Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 67 kiloda Avrupa Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza atan Süleyman Atlı’ya hediye takdimi ve destekler sürüyor. MÜSİAD Fethiye Şube yönetimi de şampiyonu tam Atalirası ile ödüllendirdi.

Marmarisli yüzücü hedefine emin adımlarla ilerliyor

Marmarisli yüzücü Şehran Kartal Kocaeli'nde gerçekleşen Yüzme Milli Takım Aday Kadro belirleme yarışlarında dereceye girerek büyük bir başarıya imza attı. Gözlem altına alınan başarılı sporcunun hedefi ise Yüzme Milli Takımı'na girmek.

FETHİYE VE SEYDİKEMER’İ DÜNYAYA TANITACAĞIM

Fethiye’nin tek boksörü Sezer Olpak, rakibini 1’inci rauntun 1’inci dakikasında nakavtla yere sererek büyük bir başarıya imza attı

Aşkale Türkiye üçüncüsü oldu

Aşkale Koçak İlköğretim okulu DART İlköğretimler arası yıldız kızlarda Türkiye üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı.

BAŞARIYA UÇANLAR PROJESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MUĞLA VE FETHİYE'DE 26 TAKDİRLİK ÖĞRENCİ, YAMAÇ PARAŞÜTÜ İLE UÇURULARAK ÖDÜLLENDİRİLDİ

FETHİYE TURİZM KONSEYİNDEN TEŞEKKÜR

Fethiye Turizm Konseyi üyesi TÜRSAB Batı Akdeniz BYK, FETOB ve Çalış Der Yönetim Kurulu Başkanları FTSO Başkanı Akif Arıcan'ı ziyaret ederek Ankara Fuarında verdiği destek için teşekkür ettiler. FTSO Başkanı Akif Arıcan, bölge tanıtımı için birlik olmanın önemine değinerek, "Fethiye'mize olumlu katkı sağlayacak her türlü çalışmanın içinde yer alırız. Birlikte hareket ettiğimizde başarıya daha kısa sürede ulaşırız" diye konuştu.

GÖKSU ÇELİK'TEN GÜMÜŞ MADALYA...

Menteşe Belediyespor Karate Takımı Sporcusu Göksu Çelik, İstanbul’da yapılan Uluslararası ”The Marmara Cup” Karate Turnuvası’ndan gümüş madalya ile dönerek büyük bir başarıya imza attı. Turnuva sonrası Başkan Gümüş, Göksu Çelik’i makamında kabul ederek, tebrik etti.

DENİZ YERİNE, KARADA TRAMBOLİN ÇALIŞIYORLAR

Fethiye’de yüzme atlama şampiyonası için çalışan sporcular, gerekli donanım olmadığı için deniz yerine kara da trambolin de çalışıyorlar. Yine de katıldıkları müsabakalarda başarıdan başarıya koşuyorlar.

FETHİYELİ FUTBOLCULAR EGE BÖLGESİ BİRİNCİSİ OLDU

Fethiye Belediyespor Küçükler Kız Basketbol takımı başarıya doymuyor. Muğla İl Birinciliğinin ardından, Ege Bölge Şampiyonasına katılan Belediyespor Basketbol takımı Ege bölge ikincisi oldu. Kupaları ve madalyalarıyla birlikte Fethiye’ye gelen basketbol takımı, ilk ziyaretini de Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya yaptı.