Etiketler

Balinalar Fethiye’den vazgeçemiyor

Fethiye Ölüdeniz açıklarında görünen balina balıkçı Ethem Öçal tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Çok fazla yaklaşamadıklarını, balinanın kendilerinden ürktüğünü ve her sene bu aylarda Fethiye’de gördüklerini belirten balıkçı Ethem Öçal, “Balinayı bayadır görüyoruz. Her sene Temmuz ayında bizim bu yörelere geliyorlar. Tatbikatlardan dolayı balinalar ürküyor, yaklaşmak istediğimizde de kaçıyorlar.” dedi.

'Mavi Balina-2020' davet tatbikatı başladı

İki yılda bir Türkiye'nin ev sahipliğinde Donanma Komutanlığı tarafından icra edilen 'Mavi Balina' davet tatbikatı basın brifingi ile başladı. 30 Ekim-10 Kasım tarihleri arasında Doğu Akdeniz'de icra edilecek Mavi Balina-2020 davet tatbikatına ABD, Pakistan ve NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 unsurları Romanya, Bulgaristan, İspanya ile Türk Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları bağlısı birlikler katılacak.

Milas Sakarkaya kırmızı balı için coğrafi işaret girişimi

Milas Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Milas'ın Sakarkaya Mahallesi çevresindeki fıstık çamlarından elde edilen ve diğer yörelerin ballarına göre rengi daha koyu olan Sakarkaya kırmızı balına coğrafi işaret almak için bir girişim başlattı.

Marmaris ‘Uluslararası Bilim Çalıştayı’na ev sahipliği yapıyor

MUĞLA (İHA) – Muğla'nın Marmaris ilçesinde Deniz Memelileri Araştırma Derneği tarafından düzenlenen 'Uluslararası Bilim Çalıştayı' başladı. Balina ve yunusların popülasyonunun ele alındığı çalıştaya 10 ülkeden 20 uzman katılıyor.

Fethiye’de karaya vurdu, görenler şaştı kaldı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde sahile yaklaşık 3 metre uzunlunda ölü balina vurdu. Sahilde balinayı gören yerli ver yabancı turistler telefonlarına sarıldı.

"Mavi Balina" kurbanı küçük Emine’nin fare zehirli intihar notu

Adana'da geçen hafta av tüfeğiyle intihar eden 13 yaşındaki Emine Karadağ'ın 'Mavi Balina' oyununun kurbanı olduğu ortaya çıkarken, notları arasında 'fare zehri ile karışım yapıp intihar etmenin güzel olduğunu' yazdığı öğrenildi.

Küçük Nizamettin ’Mavi Balina’ kurbanı çıktı

Hatay'da pencerenin kenarında bulunan oyuncağına uzanırken dengesini kaybederek öldüğü iddia edilen 12 yaşındaki çocuğun Mavi Balina oyunu kurbanı olduğu ortaya çıktı. Baba Kemal Sürmeli, oğlunun düşmediğini oynadığı bir oyun dolayısıyla intihar ettiğini söyledi.

Mavi Balina- 2018 Davet Tatbikatı devam ediyor

NATO'ya üye ülkeler ile dost ve müttefik ülkelerin katıldığı, Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Mavi Balina-2018 Davet Tatbikatı devam ediyor.

Fethiye’de balina görüldü

Fethiye'de görünen balina heyecan yarattı.

Antalya’da kıyıya 5 metrelik ölü balina vurdu

Antalya’da kıyıya 5 metrelik ölü balina vurdu

MAVİ TATBİKATI SONA ERDİ...

Gizli bir silah olan denizaltılara karşı taktiklerin denendiği dünyanın en prestijli tatbikatlarından Mavibalina-2016 Davet Tatbikatı sona erdi.

MAVİ BALİNA TATBİKATI BAŞLADI...

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı önderliğinde NATO, Amerika Birleşik Devletleri, Bulgaristan, Pakistan ve Romanya Deniz Kuvvetleri unsurlarının katılımıyla düzenlenen ‘Mavi Balina 2016 Davet Tatbikatı' bugün Aksaz Deniz Üs Komutanlığından gemilerin demir almasıyla başladı. Denizaltı savunma ve Denizaltı taarruz konularında eğitimlerin yapılacağı tatbikat 28 Kasım’da sona erecek.

DOĞU AKDENİZ'DE

Türk Deniz Kuvvetlerinin ev sahipliğinde, Doğu Akdeniz’de NATO, Amerika Birleşik Devletleri, Bulgaristan, Pakistan ve Romanya Deniz Kuvvetlerinin katılımıyla 19-28 Kasım tarihleri arasında icra edilecek olan Mavi Balina 2016 tatbikatı Aksaz Deniz Üs Komutanlığında başladı.

DENİZALTI SANDILAR BALİNA ÇIKTI

Fethiye’nin ölüdeniz beldesinde yamaç paraşütü pilotu gökyüzünden gördüğü cismi denizaltı sanarken bu cismin balina olduğunu görünce şaşkına döndü.