Etiketler

MUSKİ Genel Müdürü Ülgen: 'Bodrum'un patlayan HDP hatları değişecek'

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Baki Ülgen, su fiyatları ve Bodrum'un patlayan su borularına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ülgen, “Suya bir zam söz konusu değildir”

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Baki Ülgen, son zamanlarda sosyal medya, yazılı ve görsel basında su faturalarına dair yer alan paylaşımlar ve haberlerden dolayı MUSKİ Genel Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından açıklama yaptı. 

Ülgen, “Bir yıldır suya zam yapılmıyor”

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürü Baki Ülgen, MUSKİ sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile su faturalarına açıklık getirdi. Ülgen, “2019 yılından bu yana herhangi bir tarife değişikliğimiz bulunmamaktadır. Su fiyatlarına zam söz konusu değildir. Yaklaşık bir yıldır aynı fiyat politikası devam ediyor. Artışlar korona virüsü salgını sürecinde su kullanımının artmasından kaynaklanıyor” ifadelerini kullandı.

Seydikemer, Eşen Atıksu Arıtma Tesisi Açılışı Yapıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Seydikemer İlçesi Eşen Mahallesinde yapımı tamamlanan Atıksu Arıtma Tesisi gerçekleştirilen törenle açıldı. Törene Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Eşen Mahalle Muhtarı Hayri Bulut, Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven. MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Sivil Toplum Kuruluşlarının yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

FETHİYE KÖRFEZİNDEKİ RENK DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DE TAKİPTE

Fethiye Limanı ve körfezindeki günün belirli saatlerinde yaşanan renk değişikliği ve körfezdeki kirlilik sorununun giderilme işinin sadece Fethiye Belediyesiyle, Muğla Büyükşehir Belediyesinin altından kalkabileceği bir şey olmadığı kaydedildi. Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKI Genel Müdürü Baki Ülgen körfezdeki sarı ve yeşil renge dönüşme olayı ‘’ Burada yıllardır dere yataklarının taşıdıkları 70’e yakın münferit arıtma tesisi, organik malzemelerin körfeze taşınması, turizmin etkisiyle oluşan atıkların denizde oluşturduğu sıcakla beraber ve alg patlamasının da olmasıyla denizin yeşil rengini almasına neden olmuştur. Fethiye’li hemşerilerim rahat olsunlar, bunun arıtma tesisiyle bir alakası yoktur. ‘’ ifadelerini kullandı.

MUSKİ YETKİLİLERİ, FETHİYE'NİN SORUNLARINI BELİRLEDİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Fethiye MUSKİ Müdürlüğünde yaptığı toplantıda Fethiye'nin genel sorunlarını belirledi. MUSKİ ile ilgili sorunların acil çözümü için hemen planlamaya gidileceği öğrenildi. Alınan kararların ivedilikle uygulamaya konacağı da kaydedildi.

MUSKİ MİLAS'TAN 1 ALDI 3 VERDİ...

MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Abone İşleri Dairesi Başkanlığı’nın 3 yılda Milas ilçesinden 33 Milyon TL su tahsilat parası toplanmasına karşın, Plan Proje ve Yatırım Daire Başkanlığı’nın Milas ilçesine 77 Milyon TL yatırım gerçekleştirdiğini vurguladı.