Etiketler

BÜYÜDÜKTEN SONRA DOĞAYA BIRAKILACAK

Seydikemer İlçesi’nde, Baykuşgiller familyasından küçük bir baykuş türü olan yavru Kukumav Kuşu duyarlı bir vatandaş tarafından kedinin ağzından kurtarıldı. Yavru kuşun gerekli tedavilerinin ardından doğaya bırakılacağı bildirildi.

Fethiyeli Şehit Uzman Çavuş Ağır dualarla anıldı

Hakkari’de PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Süleyman Yasir Ağır, şehadetinin birinci yıl dönümünde dualarla anıldı. Emekli İmam Ramazan Ağır’ın oğlu olan şehidimiz için evinde mevlidi şerif okutulup, dualar edildi.

Karaot Halk Plajı’nda yoğun mesai

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Belediyesi tarafından hayata geçirilen Karaot Halk Plajı’nda incelemelerde bulundu. Halk Plajı’nın kısa bir süre sonra açılması bekleniyor.

ÖZTÜRK; “HERKESİ, 15 TEMMUZ AKŞAMI BEŞKAZA MEYDANINA BEKLİYORUZ”

15 Temmuz Darbe Girişiminin 4. Yılında, hem şehitler anılacak hem milletin zaferi kutlanacak.

17 Şehidimizin Mezarlıklarında Temizlik Ve Bakım İşlemi Yapıldı

Seydikemer Belediyesi Tarafından 17 Şehidimizin Mezarlıklarında Temizlik Ve Bakım İşlemi Yapıldı.

Muğla’da 15 Temmuz’da 30 Spor Etkinliği Düzenlenecek

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde 30 ayrı etkinlikle anma programına hazırlanıyor.

Üretici firmadan zeytinyağı

Her hafta kurulan Salı Pazarı’nda üreticiden vatandaşa direk satış yapan zeytinyağı üreticisi Koray Karaçelik; fabrikadan halka zeytinyağının yanında zeytinyağı sabunu, zeytin çiçeği kolonyasını; halkın beğenisine sunuyor.

Fethiye Belediyesi Kendi Ürettiği Konteynırlarla Ambalaj Atıklarını Toplamaya Hazırlanıyor

Fethiye Belediyesi, vatandaşın taleplerini yerine getirebilmek ve atık toplama sistemini daha ileriye taşıyabilmek amacıyla geri kazanılabilir nitelikteki atıklar için, 25 adet geri dönüşüm konteynırı üretti. Üretilen 25 adet konteynır, şehrin belli noktalarına yerleştirildi.

SALI PAZARI’NIN GÖZDESİ MISIR OLDU

Fethiye’de her hafta kurulan Salı Pazarı’nın gözdesi mısır oldu. Yeni hasat edilen mısırlar; yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekti.

Ördekler kanalı mesken tuttu

Fethiye’ye yıllar önce göç eden yaban ördekleri, iklim koşulları dolayısıyla Fethiye’yi terk etmedi. Burada yavrulayan ve sayıları artan yaban ördekleri, Çalış Plajı’ndaki ördek adasını ve kanalları mesken tuttular.

ÇOBANLAR MERKEZ CAMİ YENİLENDİ

Seydikemer’e bağlı Çobanlar Mahallesi’nde 25 yıldır hizmet veren Çobanlar Merkez Cami, baştan aşağıya yenilendi. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün 30 kovalık boya yardımı ve hayırsever köylüler sayesinde Çobanlar Merkez Cami yeni yüzüne kavuştu.

Bodrum’da yaşanan su kesintileriyle ilgili açıklama

Bodrum'da 1-13 Temmuz tarihleri arasında yaşanan su kesintilerinin sebepleri MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı. Yapılan açıklamada 'MUSKİ Genel Müdürlüğü olarak hiç kimseyi susuz bırakmak istemeyiz. Bunun içinde tüm personelimiz büyük bir özveriyle çalışıyor. Bu kapsamda Temmuz ayı itibariyle yaşanan olayları sizlerle paylaşmak isteriz. 1 Temmuz Yeniköy Termik Santrali ana isale hattı arızası, 2 Temmuz Erdemli Devlet Su İşleri (DSİ) ana isale hattı arızası, 6 Temmuz Erdemli DSİ ana isale hattı arızası, 7 Temmuz Erdemli DSİ ana isale hattı arızası, 8 Temmuz Yeniköy Termik Santrali ana isale hattı arızası,10 Temmuz Erdemli DSİ ana isale hattı arızası, 12 Temmuz DSİ hattı ile DYP 3 deposu giriş hattı arızası,13 Temmuz Akyarlar DSİ ana isale hattı arızası gerçekleşmiş ve bu nedenle kesintiler yaşanmıştır' denildi.

Başkan Gürün’den 15 Temmuz Mesajı 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde bir mesaj yayımladı.

Şahiner, Adana Vali Yardımcılığına atandı 

Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile 427 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.3 yıldır Fethiye’de görev yapan Kaymakam Muzaffer Şahiner, yayımlanan kararname ile Adana Vali Yardımcılığına atandı.Trabzon Of Kaymakamı Eyüp Fırat ise Fethiye Kaymakamı olarak atandı. 

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELER İÇİN PATLICAN TOPLADILAR 

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir ve gençlik kolları üyeleri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında serada çalıştı. Bir çiftçinin elinde kalan patlıcanları ihtiyaç sahibi aileler için toplayan CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, ülke gündeminde yer almayı sürdürüyor.  

UZUNER’İN MASASI ÇİÇEKLERLE DONATILDI 

Fethiye Gümrük Müdürlüğü görevini 2015 yılından bu yana yürüten İlyas Uzuner, geçtiğimiz Cuma günü geçirdiği ani kalp krizi sonucu vefat etti. Babasının rahatsızlığından dolayı, izinli olarak Trabzon’un Of İlçesi’nde bulunan Uzuner, burada gözyaşları ve dualar arasında son yolculuğuna uğurlandı. 

ODA BAŞKANINDAN SERZENİŞ “HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ”

Seydikemer Esnaf Odası Başkanı Harun Sağır, normalleşme sürecinde esnaflarla ilgili alınan kısıtlama kararlarını ve devlet tarafından verilen destekleri değerlendirerek; oda olarak Seydikemerli esnafların sıkıntılarına tercüman olduklarını vurguladı. Sağır, “ Kayıtlı esnafımız mağdur duruma düşmesin diye bir çok kayıt dışı esnafları sisteme dahil ettik. Karşılıksız dağıtılan pandemi yardımlarından başta esnaflar yararlanmalıydı. İhtiyacı olmadığı halde bu yardımlardan yararlanan vatandaşlara hakkımızı helal etmiyoruz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN KASAP ADAYLARINA UYGULAMALI EĞİTİM

Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı mezbaha tesislerinde görevli, gerekli ustalık ve hijyen belgeleri bulunan kasaplar tarafından 25 kasap adayına uygulamalı olarak ‘Kurban Kesim Elemanı’ eğitimi verildi. 

BODRUM OTOGARI’NDA TÜRKİYE’DE BİR İLK 

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Bodrum’a kazandıracağı yeni otogarda elektrikli araçlar için 6 şarj istasyonu kuruldu.

MUÇEV, “KARALAMA KAMPANYASI YÜRÜTÜLÜYOR”

MUÇEV Turizm Ticaret Limited Şirketi tarafından son günlerde yerel basında yer alan haberlere yönelik açıklama yapıldı. Açıklamada MUÇEV'e ait sorumluluk alanlarının yeni kurulan "Deniz Kıyı ve Çevre Yönetimi A.Ş."ye devredildiği yolundaki haberlerin asılsız olduğu ifadelerini yer verildi. 

KAPİZ VE YÖNETİMİNDEN TAKIMA TAM DESTEK

20-28 Temmuz tarihleri arasında Antalya’da 2. Lig’e Yükselme maçları oynayacak olan 3. Lig 3. Grup ekiplerinden Muğlaspor çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Takımın son yaptığı antrenmanı ziyaret eden Muğlaspor Kulübü Başkanı Erol Kapiz ve yönetim kurulu takıma tatlı ziyafeti çekti.

“15 TEMMUZ ZAFERİ” DİJİTAL GÖSTERİM MERKEZLERİNDE YAŞATILACAK 

İletişim Başkanlığı tarafından Bursa, Çanakkale, Samsun, Konya, Kayseri, Antalya ve Diyarbakır’da açılan Dijital Gösterim Merkezleri, 15 Temmuz darbe girişimine karşı verilen mücadeleyi ve kazanılan zaferi dijital ortamda sergileyecek. 

Bakan Selçuk: 'Emeklilerimize Kurban Bayramı ikramiyelerini 17-29 Temmuz arasında yatıracağız'

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 17-29 Temmuz tarihleri arasında ödeneceğini açıkladı.

FETHİYE GÜMRÜK MÜDÜRÜ UZUNER VEFAT ETTİ

2015 yılından bu yana Fethiye Gümrük Müdürlüğü görevini yürüten 54 yaşındaki 2 çocuk babası İlyas Uzuner, babasının rahatsızlığı için izinli olarak gittiği Trabzon’un Of İlçesi’nde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Uzuner, memleketi olan Of İlçesi’nde dualar ve gözyaşları arasında defnedildi.

SOLUCAN GÜBRESİ İLE ORGANİK TARIM

Fethiye’nin Çamköy Mahallesi’nde çiftçilik yapan 60 yaşındaki Ersoy Kuru, organik solucan gübresi üretirken; bu gübreden diğer ürünler de elde ediyor. Organik solucan gübresini bitkisel kompozitlerle karıştıran Kuru; elde ettiği köklendirici, haşere ilacı ve yaprak gübresi ile sağlıklı ve üretim devamlılığı olan sebze ve meyveler yetiştiriyor.

FETHİYE’NİN SOKAK KÖPEKLERİNİ AVRUPA KAPIŞIYOR

Son günlerde Fethiye’nin sokak köpekleri, başta İngiltere olmak üzere Avrupa ülkeleri tarafından kapışılıyor. Bazı özel firmalar, Fethiye’den sağladıkları sokak köpeklerini sertifika ve kimlikler düzenleyerek yurt dışına karayoluyla hayvan severlerin adresine teslim yapıyor. Fethiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar, son bir haftada 42 sokak köpeğinin işlemini tamamlatıp kara yoluyla adrese teslim yaptırdığı öğrenildi.

DÖŞENEN BORULAR TESTİ GEÇEMEDİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve müteahhit firmanın yaptığı Ölüdeniz İçme Suyu İzole Hattında test amaçlı verilen sular, bazı boruların hatalı yapımı sonucu sokaklara aktı. Güneşli ve güzel havada sokaktaki suları gören turistler ve işletme sahipleri, bir an yağmur yağdığını sanarak şaşkınlık geçirdiler.

MARMARİS’TE DEVLET VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİYOR

 Dünyaca ünlü bir Turizm Beldesi olan Marmaris’in Selimiye Köyü Mahallesi’nin  Yol Su Elektrik sorunları yıllardır bir türlü bitmiyor!..  Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, geçen yıl göreve başladığı Eylül ayından itibaren uygulamaya koyduğu Halk Günü Toplantılarına, Coronavirüs Salgını Tedbirleri kapsamında verilen aradan sonra yeniden başladı. 

CHP’Lİ DEMİR, GENÇLERLE CAMİ BOYADI

CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, gençlik kolları üyeleriyle birlikte İncirköy Hacı Nuri Dirlik Cami’nin ardından Arpacık Nif Mahallesi Cami’yi de onarıp boyadılar. Fethiyeli hayırseverlerin destekleriyle camilerin onarım ve boya işlerini gerçekleştiren CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir “Arpacık Köyü (Nif) Mahalle Camisinin de tamir ve tadilatını yaparak, boyamasını tamamlamış bulunduk. Türkiye’de örnek olmasını istiyoruz” diye konuştu. Fethiye Arpacık (Nif) mahallesi sakinleri de CHP’li Demir ve gençlere teşekkür etti.