Etiketler

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: '7 milyar liraya yakın asgari ücret desteği vereceğiz'

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen düzenlemeyle, 7 milyar liraya yakın asgari ücret desteği vereceğiz. İşçilerimize, işverenlerimize ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum." açıklamasında bulundu.

Fethiye, 'Asgari Ücret'i yeterli bulmadı

Türkiye’nin merakla beklediği asgari ücret önceki gün açıklandı. 304 lira artış ile 2 bin 324 lira olan asgari ücreti Fethiyeliler yeterli bulmadı. Günümüzün koşulları göz önüne alındığında bir ailenin geçinebileceği bir rakam olmadığını ifade eden vatandaşların ortak görüşü asgari ücretin en az 3 bin TL olması yönünde.

Başkan Sağır, “Devlet, Asgari Ücretten Vergi Almasın”

Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır, FRT TV’de yayınlanan Bi Sabah 1 İnsan programına konuk oldu. Sağır, asgari ücret ile ilgili süren tartışmalara ilişkin düşüncelerini paylaştı. Devletin iş verenlere kolaylık sağlaması gerektiğinin altını çizen Başkan Sağır, “Asgari ücret 2 bin 500 lira olsun ama devlet de burada gerekeni yapsın. Karşılıklı fedakarlıkla ücret belirlensin. Asgari ücret bir insanın asgari geçinebileceği rakam. Yani asgari geçinilecek rakamdan da vergi almayalım!” ifadelerini kullandı.

Atalay, ''Asgari ücrette 2 bin 578 liranın altını konuşmayız''

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, “Asgari ücrette 2 bin 578 liranın altını konuşmayız” dedi. Türk-İş'in 23. Olağan Genel Kurulu, "Türkiye'de Türk-İş var" ve "Emeğimizden de vatanımızdan da vazgeçmeyiz” sloganlarıyla bir otelde düzenlendi. Ankara’da düzenlenen toplantıya SED Medya Yönetim Kurulu Başkanı Seda Köktener’de katıldı.

ASGARİ ÜCRET 2 BİN 20 TL OLDU

Asgari ücret tespit komisyonu bugün saat 10.00’da toplandı.

Asgari Ücret Pazarlığı Başladı

Asgari ücret pazarlığı bu yıl erken başladı. Türk-İş asgari ücretin hemen 2 bin liraya çıkarılmasını istedi.

Bakan Sarıeroğlu’ndan asgari ücret açıklaması

Bakan Sarıeroğlu’ndan asgari ücret açıklaması

üm çalışanları ilgilendiriyor! Asgari ücretle birlikte fiyatı yükseldi...

üm çalışanları ilgilendiriyor! Asgari ücretle birlikte fiyatı yükseldi...

Asgari Ücret Komisyonu toplandı!

Asgari Ücret Komisyonu toplandı!

MÜSİAD ŞUBE BAŞKANI AKDENİZ ASGARİ ÜCRETİ DEĞERLENDİRDİ...

MÜSİAD Muğla Şube Başkanı Sayim Akdeniz yeni asgari ücret ile ilgili yaptığı açıklamada yılsonu enflasyon beklentisine uygun olan artışın makul bir artış olduğunu, hükümetin geçen yıl işverene sağladı desteğin devam etmesini istedi.

ASGARİ ÜCRET BİN 404 TL OLDU...

Yeni asgari ücret ise, 104 lira zamlanarak 1404 TL olarak belirlendi. Brüt asgari ücret ise 1777 TL. Böylece Asgari ücrete yaklaşık yüzde 8 zam yapılmış oldu.

KILIÇDAROĞLU: MİLLETVEKİLLERİ ASGARİ ÜCRETLE BİR AY GEÇİNMEYİ DENESİNLER...

“Türkiye’deki Ormancılık Politikalarının Toplumsal Yansımaları ve Orman Köylüleri Üzerindeki Etkileri” çalıştayında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, asgari ücrete yapılan 4 liralık zammı eleştirerek Başbakan ve vekillerin bir ay asgari ücretle geçinmesini ifade etti.