Etiketler

Yalçın, “Düzenlemeler tüm engel gruplarını kapsamalı”

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şube Başkanı Emrah Yalçın, 7-14 Ocak Beyaz Baston Haftası dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Yalçın, “3 Aralık farkındalık günüdür”

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şube Başkanı Emrah Yalçın, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Yalçın açıklamasında, “Türkiye genelinde köklü bir örgüt olarak kamu yararı statüsüyle faaliyet gösteren, hak temelli mücadeleyi kendisine ilke edinmiş Altı Nokta Körler Derneği’nin Fethiye Şubesi olarak, 3 Aralık Dünya engelliler Günü’nü bir farkındalık ve mücadele günü olarak görüyoruz” dedi.

“BEYAZ BASTON KÖRLERİN BAĞIMSIZ HAREKETİNİN SİMGESİDİR”

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şube Başkanı Emrah Yalçın, 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Körler ve Güvenlik Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

GÖRME ENGELLİ ÇİFT GÖNÜLLERİNİ BİRLEŞTİRDİ 

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi üyelerinden görme engelli 44 yaşındaki Zeynep Yiğit ile 68 yaşındaki Süleyman Özlü dünya evine girdi. Nikah töreni sırasında gelinin önce hayır deyip ardından davetlilerden cevap istemesi esprilere neden oldu. Zaman zaman duygusal anların yaşandığı nikah töreni sonrası çift çok mutlu olduklarını ifade ederken; dernekte tesadüfen tanıştıkları öğrenildi. 

Üyelere gıda ve maske yardımı

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi, ihtiyaç sahibi üyelerine gıda kolisi ve maske yardımında bulundu.

Yalçın; ''Üyelerimize destek olmaya devam ediyoruz”

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şube Başkanı Emrah Yalçın, Engelliler Haftası dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Altı Nokta’dan şehitlerimize saygı

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi, her yıl geleneksel olarak düzenlediği çay etkinliğini bu yıl farklı bir içerikle yaptı. İdlib’te meydana gelen saldırıda şehit olan askerlerimize saygı dolayısıyla canlı müzik iptal edilip, yerine şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okunup, dualar edildi.

Engellilerle Şiir Dinletisinde Buluştular 

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi, Fethiye Turizm Tanıtım Kültür Çevre ve Eğitim Vakfı (FETAV) üyesi Fethiyeli yazar ve şairlerle bir araya gelerek Çalış AymesHotel’de engellilere yönelik şiir dinletisi düzenlediler.

Altı Nokta’dan bir kurs faaliyeti daha

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi ile Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu işbirliğinde organize edilen Görme Engelliler İçin Bilgisayar Kullanım kursu, Cumartesi günü başlıyor.

Yalçın, “Kadına yönelik şiddet bir insan hakları ihlalidir”

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şube Başkanı Emrah Yalçın, 25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yaptı. Yalçın, “Kadına yönelik şiddet bir insan hakları ihlalidir” dedi. 

Paşalı’dan nezaket ziyareti

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ünsal Paşalı, Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi’ni ziyaret etti.

Altı Nokta’dan Cumhuriyet Balosu

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümü dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi. Katılımın yoğun olduğu Cumhuriyet Balosu programında konuşan Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, “Cumhuriyet hepimizin ortak paydasıdır. Hepimiz her konuda aynı fikirde olamayız ama Cumhuriyet, Fethiye ve ülkemiz gibi durumlarda akan sular duruyor” dedi.

Gönül gözleri ile satranç öğreniyorlar

15 Ekim Beyaz Baston Körler Güvenlik Günü etkinlikleri kapsamında Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi ile Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu işbirliğinde görme engellilere yönelik satranç kursu veriliyor.

Altı Nokta’dan Başkan Karaca’ya Ziyaret

Fethiye Altı Nokta Körler Derneği yeni yönetim kurulu üyeleri Başkan Emrah Yalçın ile birlikte Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret ettiler.

ALTI NOKTA'DAN HALKA AŞURE İKRAMI

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesinin Uğur Mumcu Parkındaki Cafesinde geleneksel aşure etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe ilgi yoğun olurken, kordon boyundan geçen turistlere de aşure ikramlarında bulunuldu.

Altı Nokta’dan ziyaretler

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şube Başkanı Emrah Yalçın ve yönetim kurulu üyeleri FethiyeŞoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi Başkanı Şaban Arıkan’a ziyarette bulundular.

Altı Nokta ziyaretlerini sürdürüyor

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şube Başkanı Emrah Yalçın ve yönetim kurulu üyeleri Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya’ya ziyaretlerde bulundular.

Altı Nokta Derneği Çalışmalarını Anlattı

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şube Başkanı Emrah Yalçın ve yönetim kurulu üyeleri Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’a ziyarette bulundular.

ALTI NOKTA’DAN ZİYARETLER

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi yönetimi Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Doktor Osman Gürün ile Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ünsal Paşalı’ya bir nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyaretler oldukça samimi ve keyifli bir ortamda geçti.

ENGELLİ DERNEKLERİNDEN BİRLİK MESAJLARI

Fethiye’de görev yapan engelli dernekleri, geçtiğimiz haftalarda yapılan genel kurulda Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şube Başkanlığına seçilen Emrah Yalçın’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Sohbet havasında geçen ziyarette engelliler adına yapılacak projelerde birlikte hareket etme kararı alındı.

ALTI NOKTA KÖRLER DERNEĞİ AŞURE DAĞITTI

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi, Muharrem Ayı nedeniyle kordonda aşure dağıttı.

CHP Aday Adayı Oral Karakaya Çalışmalara Başladı

Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı Aday Adayı Sayın Oral Karakaya, Muğla Geçen dönem C.H.P. parti meclisi üyesi Rağna Bozkurt, Avukat Aydın Tilkici Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesini ziyaret etti.

CHP'den Üstün'e Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Ömer Suha Aldan, Altı nokta körler derneği Fethiye Şubesini ziyaret etti.

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi

ALTI NOKTA’NIN KONUĞU VALİ YARDIMCISI EKREM AYLANÇ’TI

Muğla Vali Yardımcısı Ekrem Aylanç beraberinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu ile birlikte Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şube Başkanı aynı zamanda Engelliler Konfederasyonu Erişilebilirlik ve İzleme Komisyonu Üyesi Mehmet Üstün’ü ziyaret etti.

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’NDE KONSER VAR..

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde konser düzenlenecek.

Misafirlere Aşure dağıtıldı

Altı Nokta Körler Derneği, Muharrem Ayı dolayısıyla dernek binasında misafirlere aşure dağıttı.

ALTI NOKTA KÖRLER DERNEĞİ BİRLİK BERABERLİK ÇAYI

Muğla’nın Fethiye İlçesi Altı Nokta Körler Derneği Şubesi Birlik beraberlik ve dayanışma çayı düzenledi. Çalış Orient otelde gerçekleşen çay etkinliğine büyük bir katılım oldu.

ALTI NOKTA KÖRLER DERNEĞİ KAHVALTIDA BULUŞTURDU

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye şubesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Boğaziçi Restaurant’ta kahvaltı etkinliği düzenledi. Yoğun katılımın olduğu etkinliğe Ak parti Fethiye İlçe başkanı Kadir Sarıhan ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Fethiye Kadın kolları başkanı Ayşe Kestep ve CHP’li kadınlar, ADD ve CKD Fethiye şubesi temsilcileri, Fethiye Lions Kulübü ile Mavi Kuş Sanat ve Dayanışma Derneği yönetimleri ile Altı Nokta Körler Derneği üyeleri katıldılar

GÖRME ENGELLİLER İNGİLİZCE ÖĞRENİYOR

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi Halk Eğitim merkezi işbirliği ile ilk kez üyelerine yönelik olarak İngilizce kurs düzenledi.