Aile Sağlığı Merkezi Haberleri

Aile Sağlığı Merkezi Haberleri

Seydikemer yeni bir Aile Sağlığı Merkezine daha kavuşacak

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz başkanlığında Ocak ayı meclis toplantısı belediye hizmet binasında yapıldı. Meclis toplantısında 10 gündem maddesi ve 1 ek gündem maddesi görüşülüp oy birliği ile kabul edildi. Meclisin en önemli gündem maddelerinden biri de Kumluova Mahallesine Aile Sağlığı Merkezi kurulabilmesini kapsayan maddeydi.

Aile Sağlığı Merkezi protokolü

Muğla İl Sağlık Müdürlüğünde düzenlenen protokol imza törenine, Muğla Valisi Orhan Tavlı, İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer, İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanı Hüseyin Kavasoğlu, Mimar Özge Çolak ve hayırsever Fuat Aksu katıldı.

Hayırsever vatandaştan sağlık yardımı

Bodrum Mumcular Mahallesinde hayırsever vatandaş tarafından yapılacak Aile Sağlığı Merkezi ve 112 istasyonunun protokolü Muğla Valiliğinde İl Sağlık Müdürlüğü ve Hayırsever İş İnsanı Mustafa Kemal Ergen arasında imzalandı.

Esenköy Muhtarı Balcı’dan Karaca’ya Teşekkür

2002 yılında iş adamı Sıtkı Koçman tarafından yaptırılan 6 nolu Esenköy Aile Sağlığı Merkezi’nde Fethiye Belediyesi tarafından peyzaj düzenlemesi yapılıyor.

SENDİKA HUKUK SAVAŞINI KAZANDI...

Muğla’da hemşire olan Dilek Tokmak'a bağlı olduğu aile sağlığı merkezinde yüzde 94 engelli çocuğu halde nöbet yazıldı. Nöbeti çocuğuna bakabilmek için kabul etmek istemeyen hemşire, üyesi olduğu Demokratik Sağlık-Sen aracılığı ile konuyu yargıya taşıdı. Mahkeme anne Tokmak’ı haklı buldu.

DOKTORA DARP ŞÜPHELİSİ KONUŞTU

Muğla’nın Seydikemer ilçesi 1 nolu aile sağlığı merkezinde görev yapan aile hekimi doktor Yüksel Arıcı geçen yıl 5 kasımda muayene için gelen 47 yaşındaki Ruhi Apaydın ve yakınları tarafından sözlü tartışma sonrası darp edildiğini iddia ederek Cumhuriyet savcılığına başvurmuş Ruhi Apaydın hakkında dava açılmıştı