Etiketler

DOĞAN ÇAKIROĞLU, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Fethiye Belediyesi’nde yıllarca görev yapan daha sonra Muski’de de çalışan ve emekli olan Doğan Çakıroğlu, kalp krizi sonucu vefat etti. Fethiye Yeni Mahalle’de yaşayan ADD üyesi Çakıroğlu (60) Fethiye Çatalarık Şehir Mezarlığı’nda dualarla toprağa verildi.

Basın açıklaması İçişleri Bakanlığı tarafından iptal edildi

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin ülke genelinde düzenlemeyi planladığı Şehitlerimize Saygı Buluşması programı İçişleri Bakanlığı tarafından iptal edildiği bildirildi. Bu kapsamda ADD Fethiye Şubesi’nin, Beşkaza Meydanı’nda düzenleyeceği basın açıklaması da iptal edilirken, açıklama dernek ofisinde yapıldı. Fethiye Şube Başkanı Nursel Türetken açıklamasında, “Türkiye Büyük Millet Meclisi acilen etkin bir şekilde olaylara müdahil olmalıdır” şeklinde ifadeler kullandı.

Nursel Türetken, hain saldırıyı kınadı

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad rejimine bağlı güçlerin Serakib'in güneybatısında Türk askerine yönelik saldırısında 33 Mehmetçik şehit düştü, 32 askerimiz yaralandı. ADD Fethiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nursel Türetken, hain saldırıyı kınadı. 

ADD Fethiye, Görev Dağılımını Yaptı

Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi, geçtiğimiz Pazar günü 13. olağan kongresini Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleştirmişti. Genel kurul sonrasında oluşan yönetim kurulu, yaptıkları toplantı ile görev dağılımını gerçekleştirdi. Alınan karar neticesinde Nursel Türetken, ADD Fethiye Şube Başkanlığı görevine tekrar getirildi.

ADD Fethiye’den öğrencilere hediye

Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi, eğitime destek amaçlı faaliyetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda okul ziyaretlerinde bulunan ADD Fethiye Şubesi yöneticileri, öğrencilere üşümemeleri için kışlık kaşkol, eldiven, bere gibi kıyafetler ile kırtasiye malzemeleri hediye ettiler.

Türetken, Kadın Hakları Gününü Kutladı

ADD Fethiye Şubesi 5 Aralık 2019 Kadın Hakları Günü nedeniyle basın açıklamasında bulundu. ADD Fethiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nursel Türetken, “Millet olarak ATATÜRK’e çok şey borçluyuz. Kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, çocuğuyla… Milletimizin her bir ferdini bu sorumluluğun bilincinde olmaya çağırıyoruz” dedi.

Fethiye ADD Eşgüdüm toplantısı ve kahvaltısına yoğun katılım oldu

Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesinin Cumhuriyet Haftası nedeniyle düzenlediği geleneksel eşgüdüm toplantısıyla kahvaltı etkinliğine büyük katılım oldu.

ADD CUMHURİYET TIR'I FETHİYE'DE

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkezi’nin başlattığı Milli Mücadelemizin 100. ve Derneğin 30. yılları nedeni ile organize edilen “Cumhuriyet Tır'ları Yollarda” projesi kapsamındaki “Cumhuriyet Tır'ı” Fethiye'ye geldi. “Rotamız Atatürk” sloganıyla, ADD tarafından hazırlanan ve Türkiye’nin 81 ilini dolaşan “Cumhuriyet Tır'ı”, Fethiye Uğur Mumcu parkında konuşlandırıldı. Vatandaşlar tarafından gezilen tırın açılışına ilgi yoğun oldu. Tırda Atatürk'lü çeşitli hediyeler satışa sunuldu. ADD Fethiye Şube Başkanı Nursel Türetken, ''ADD olarak Cumhuriyet ilkelerimizden asla taviz vermeden omuz omuza Cumhuriyetimizi yaşatmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet tırı Salı günü akşam saatlerine kadar halkımıza açıktır'' ifadelerini kullandı.

CUMHURİYET TIR’I FETHİYE’YE GELİYOR

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve Türk Ulusunun Kurtarıcısı Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkışının 100. yılı ve ADD nin kuruluşunun 30. yılı nedeniyle Atatürk Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkezi tarafından hazırlanan projeyle yola çıkan Cumhuriyet Tır’ı Fethiye’ye geliyor.

Marmaris ADD’nin yeni yönetimi tanıtıldı

Atatürkçü Düşünce Derneği Marmaris Şubesi'nin 13. Olağan Genel Kurulu'nda göreve getirilen yeni yönetimi düzenlenen toplantıyla kamuoyuyla tanıtıldı.

Milas ADD de görev dağılımı

Milas ADD de görev dağılımı

MUĞLA İLİ ADD ŞUBELERİ EŞGÜDÜM TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ

MUĞLA İLİ ADD ŞUBELERİ EŞGÜDÜM TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ

ADD ŞUBELERİ KÖYCEĞİZ’DE TOPLANDI

Muğla ilinde faaliyet gösteren Atatürkçü Düşünce Derneği şubeleri, Köyceğiz ADD Şubesi’nin ev sahipliğinde toplandı. Toplantıda dernek faaliyetleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

BAHAR KERMESİNE YOĞUN KATILIM OLDU

Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye şubesinin geleneksel bahar kermesine yoğun katılım oldu. ADD Fethiye şubesi bahçesinde düzenlenen kermeste; geleneksel kuru fasulye ve pilav ile dernek üyelerinin evlerinde yapmış oldukları birbirinden güzel yiyecekler kısa sürede tüketildi.

CHP FETHİYE İLÇE TEŞKİLATINDAN ADD ' YE ZİYARET

CHP Fethiye İlçe Başkanı Avukat Ali Özgür Kullukçu ve Yönetim Kurulu Üyeleri geçtiğimiz günlerde yapılan kongre de tekrar başkanlığa seçilen Haydar Murat Topçu ve yönetim kurulunu ziyaret ederek görevlerinde başarılar diledi.

ADD FETHİYE'DE KONGRE YAPTI

Muğla'nın Fethiye ilçesinde olağan genel kurula giden ADD Fethiye Şubesi yeni yönetim kurulunu belirledi.

ADD'Lİ TOPÇU "ANAYASA SUÇU"DEDİ

Resmi Gazetede yayımlanan Cuma günleri çalışma saatlerinin Cuma namazı saatine göre düzenlenmesine Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Fethiye Şubesi tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.

ALTI NOKTA KÖRLER DERNEĞİ KAHVALTIDA BULUŞTURDU

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye şubesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Boğaziçi Restaurant’ta kahvaltı etkinliği düzenledi. Yoğun katılımın olduğu etkinliğe Ak parti Fethiye İlçe başkanı Kadir Sarıhan ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Fethiye Kadın kolları başkanı Ayşe Kestep ve CHP’li kadınlar, ADD ve CKD Fethiye şubesi temsilcileri, Fethiye Lions Kulübü ile Mavi Kuş Sanat ve Dayanışma Derneği yönetimleri ile Altı Nokta Körler Derneği üyeleri katıldılar

ADD CUMHURİYET BAYRAMINI KAYAKÖYDE KUTLADI

Cumhuriyet’in kuruluşunun 91. yılı ve Cumhuriyet bayramını Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri Kayaköy’de kutladı

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI SAĞDUYU İSTEDİ

Atatürkçü Düşünce Derneği, AKUT Fethiye, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Çocuk İstismarlarını önleme Derneği, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği, Mavi Kuş Derneği, Muhtarlar Derneği, TEMA Fethiye, Yani Kuşak Köy Enstitüleri Derneği, Yörük Türkmen Derneği ve Fethiyespor kulübü Başkan ve üyeleri ADD Fethiye şubesinde bir araya gelerek toplumsal barışı koruma adına ortak basın açıklaması yaptılar

ADD YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ (görüntülü)

Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi olağan genel kurulunda 2 yıl görev yapacak yeni yönetim kurulu seçildi.