Etiketler

ADD Fethiye Şubesi, 30 Ağustos Zafer Bayramını Gururla Kutlayacak

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98'inci yıl dönümünde yapılacak etkinliklerin İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ile yasaklanması tepki çekti. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Fethiye şubesi başkanı Nursel Türetken, “15 Temmuz kutlamalarını; Ayasofya’nın ibadete açılışını; milyonlarca öğrencinin kapalı sınıflarda girdiği lise, üniversite sınavını “endişe etmeyin!” diyerek yapan; işçileri sağlıksız ortamlarda çalıştıran, plajları, AVM’leri açan, “her şey kontrol altında, pandemiyi yendik, dünyaya örnek olduk” diyerek, hayatın normale döndüğünü ilan edenler; söz konusu, milli bayramlarımız olduğunda, pandemiye adeta sığınarak; bu salgını, milli günlerimizin kutlanmasının yasaklanmasına kılıf olarak kullanmaktalar” dedi. 

Basın açıklaması İçişleri Bakanlığı tarafından iptal edildi

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin ülke genelinde düzenlemeyi planladığı Şehitlerimize Saygı Buluşması programı İçişleri Bakanlığı tarafından iptal edildiği bildirildi. Bu kapsamda ADD Fethiye Şubesi’nin, Beşkaza Meydanı’nda düzenleyeceği basın açıklaması da iptal edilirken, açıklama dernek ofisinde yapıldı. Fethiye Şube Başkanı Nursel Türetken açıklamasında, “Türkiye Büyük Millet Meclisi acilen etkin bir şekilde olaylara müdahil olmalıdır” şeklinde ifadeler kullandı.

Nursel Türetken, hain saldırıyı kınadı

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad rejimine bağlı güçlerin Serakib'in güneybatısında Türk askerine yönelik saldırısında 33 Mehmetçik şehit düştü, 32 askerimiz yaralandı. ADD Fethiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nursel Türetken, hain saldırıyı kınadı. 

ADD Fethiye, Görev Dağılımını Yaptı

Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi, geçtiğimiz Pazar günü 13. olağan kongresini Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleştirmişti. Genel kurul sonrasında oluşan yönetim kurulu, yaptıkları toplantı ile görev dağılımını gerçekleştirdi. Alınan karar neticesinde Nursel Türetken, ADD Fethiye Şube Başkanlığı görevine tekrar getirildi.

ADD Yeni Yönetimde Kimler Var? 

ADD Fethiye Şubesi yeni yönetim kurulunu seçti. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi salonunda yapılan 13’üncü Olağan Genel Kurulda 7 kişilik yeni yönetim kurulu belirlendi. Yeni yönetim kurulu pazartesi günü bir araya gelip yeni dönem başkanını belirleyecek.

ADD Fethiye’den öğrencilere hediye

Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi, eğitime destek amaçlı faaliyetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda okul ziyaretlerinde bulunan ADD Fethiye Şubesi yöneticileri, öğrencilere üşümemeleri için kışlık kaşkol, eldiven, bere gibi kıyafetler ile kırtasiye malzemeleri hediye ettiler.

Türetken, Kadın Hakları Gününü Kutladı

ADD Fethiye Şubesi 5 Aralık 2019 Kadın Hakları Günü nedeniyle basın açıklamasında bulundu. ADD Fethiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nursel Türetken, “Millet olarak ATATÜRK’e çok şey borçluyuz. Kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, çocuğuyla… Milletimizin her bir ferdini bu sorumluluğun bilincinde olmaya çağırıyoruz” dedi.

ADD CUMHURİYET TIR'I FETHİYE'DE

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkezi’nin başlattığı Milli Mücadelemizin 100. ve Derneğin 30. yılları nedeni ile organize edilen “Cumhuriyet Tır'ları Yollarda” projesi kapsamındaki “Cumhuriyet Tır'ı” Fethiye'ye geldi. “Rotamız Atatürk” sloganıyla, ADD tarafından hazırlanan ve Türkiye’nin 81 ilini dolaşan “Cumhuriyet Tır'ı”, Fethiye Uğur Mumcu parkında konuşlandırıldı. Vatandaşlar tarafından gezilen tırın açılışına ilgi yoğun oldu. Tırda Atatürk'lü çeşitli hediyeler satışa sunuldu. ADD Fethiye Şube Başkanı Nursel Türetken, ''ADD olarak Cumhuriyet ilkelerimizden asla taviz vermeden omuz omuza Cumhuriyetimizi yaşatmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet tırı Salı günü akşam saatlerine kadar halkımıza açıktır'' ifadelerini kullandı.

TÜRETKEN, YENİ ASKERLİK YASA TASARISI’NI ELEŞTİRDİ

ADD Fethiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nursel Türetken, yeni askerlik yasa tasarısına ilişkin; “Yeni Askerlik Yasa Tasarısı”; milli varlığımızı, üniter devlet yapımızı, milli güvenliğimizi, demokrasimizi ve geleceğimizi tehlikelere açık hale getirecek düzenlemeleri içermektedir” dedi.  

ADD -KOMŞULAR BİRBİRİNİ FETÖ'CÜ DİYE ŞİKAYET ETTİ-"

ADD Fethiye Şubesi, Sözcü Gazetesi yazarlarına soruşturma açılması ile ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklama da Fetö ile ilgili değerlendirmelerde de bulunuldu

ADD FETHİYE ŞUBESİ 12. OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI

ADD FETHİYE ŞUBESİ 12. OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI

ADD FETHİYE ŞUBESİ AFRİN OPERASYONU İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

ADD FETHİYE ŞUBESİ AFRİN OPERASYONU İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

TOPÇU,"ZAFERE YENİDEN ULAŞACAĞIZ"

ADD Fethiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Murat Topçu, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama da, "Bütün bu ahval ve şerait içinde dahi umutsuzluğa kapılmıyoruz. Türkiye’nin kaynakları 95 yıl öncekinden çok daha zengin, gençleri daha bilinçli, yetişmiş kadroları daha güçlüdür. Bu zenginlikle yeniden zafere ulaşacağız" dedi

ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ HALKINDIR; SATILAMAZ!

ADD Fethiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Murat Topçu, “Atatürkçü Düşünce Derneği, Atatürk Orman Çiftliği arazisinin peşkeş çekilmesine, ranta ve günlük siyasi hesaplara kurban edilmesine izin vermeyecek, bu ihanet sürecinin, hukuksal ve eylemsel mücadelesini sürdürecektir” dedi.

BAHAR KERMESİNE YOĞUN KATILIM OLDU

Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye şubesinin geleneksel bahar kermesine yoğun katılım oldu. ADD Fethiye şubesi bahçesinde düzenlenen kermeste; geleneksel kuru fasulye ve pilav ile dernek üyelerinin evlerinde yapmış oldukları birbirinden güzel yiyecekler kısa sürede tüketildi.

TOPÇU: “ATATÜRK HEDEF ALINDI”

ADD Fethiye Şube Başkanı Haydar Murat Topçu, yaptığı yazılı açıklamada, Rize Belediye Başkanı’nı eleştirip, “Atatürk hedef alındı” diye konuştu.

ADD FETHİYE ÖĞRETMENLERİNİ UNUTMADI...

ADD Fethiye Şubesi Gençlik Kolları 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği

Atatürk’ü anmak değerlerine sahip çıkmaktır

ADD Fethiye Şube Başkanı Haydar Murat Topçu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 78. yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Atatürk’ü anmak, değerlerine sahip çıkmaktır” dedi.

ADD FETHİYE'DE KONGRE YAPTI

Muğla'nın Fethiye ilçesinde olağan genel kurula giden ADD Fethiye Şubesi yeni yönetim kurulunu belirledi.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI SAĞDUYU İSTEDİ

Atatürkçü Düşünce Derneği, AKUT Fethiye, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Çocuk İstismarlarını önleme Derneği, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği, Mavi Kuş Derneği, Muhtarlar Derneği, TEMA Fethiye, Yani Kuşak Köy Enstitüleri Derneği, Yörük Türkmen Derneği ve Fethiyespor kulübü Başkan ve üyeleri ADD Fethiye şubesinde bir araya gelerek toplumsal barışı koruma adına ortak basın açıklaması yaptılar