Açıklama Haberleri

Açıklama Haberleri

BAŞKAN ÇIRALI, FTSO MESLEK KOMİTELERİ ÜYELERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın 15 Ekim 2022 tarihinde yapılacak seçimleri öncesinde son kez gerçekleştirilen Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı’nda 2018-2022 dönemiyle ilgili durum değerlendirilmesi yapılarak, seçim sürecinde yapılan açıklama ve eleştirilerle FTSO’nun kurumsal kimliğinin yıpratılmaması konusunda fikir birliğine varıldı.

YANAN YERLER TEKRARDAN YEŞİLLENDİRİLECEK

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Basın ve İletişim Şube Müdürlüğü tarafından Marmaris yangını sonrası açıklama yapıldı.

KARAYİĞİT ÜRETİCİLERE SESLENDİ

Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, FRT TV aracılığıyla üreticilere seslendi. Karayiğit yaptığı açıklamada çiftçileri odaya davet etti.

BAŞKAN GÜZEL,’’ İKTİDAR, VATANDAŞIN DUYGULARIYLA OYNUYOR’’

Saadet Partisi Seydikemer ilçe Başkanı Aziz Güzel tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Güler yaptığı açıklamada,’’ İktidar, Vatandaşın Duygularıyla Oynuyor’’ ifadelerini kullandı.

CHP’Lİ ERBAY, “BECERİKSİZLİĞİNİZ, İHMALLERİNİZ VE YALANLARINIZ YÜZÜNDEN ORMANLARIMIZ YOK OLUYOR” 

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Burak Erbay Marmaris yangı ile ilgili basın açıklaması yaptı. CHP’li Erbay açıklamasında, “Muğla'nın Marmaris ilçesi Yalancıboğaz mevkiinde çıkan orman yangınında yaklaşık beş yüz hektar ormanlık alan yandı, yaban hayat yok oldu” ifadelerine yer verdi. 

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: "KATLI KAVŞAK PROJEMİZ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE BAŞLAYACAK"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu AK Parti İl Başkanlığı ziyarette bulunurken, İsmailoğlu burada yaptığı açıklamada, "Katlı kavşak projemiz önümüzdeki günlerde başlayacak" dedi.

Bottan düşerek pervaneye takılıp ölen düzensiz göçmen olayı ile ilgili bir kişi gözaltına alındı

Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında bottan düşen düzensiz göçmenin pervaneye takılıp yaşamını yitirdiği olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada gözaltına alınan şahsın sorgusunun devam ettiği bildirildi.

Bodrum Ticaret Odası Başkan Adayı Kaplan, “Kurumlar seçim sürecinde tarafsız olmalıdır”

Bodrum Ticaret Odası seçimlerine kısa bir süre kala adaylardan iş adamı Engin Kaplan projelerini ve hedeflerini anlatmak üzere basın açıklaması düzenledi. Bodrum'daki kurum ve kuruluşların seçim sürecinde tarafsız olması gerektiğini vurgulayan Kaplan, 'Biz kurumlardan destek talep etmek bir yana, kurumunuzu koruyun ve tarafsız olun dedik. Biz bu çağrıyı yaparken, herkesin bu konuda özenli olmadığını görüyoruz bununda doğru olmadığını belirtmek isteriz' dedi.

ÇATAL, “BUGÜN İYİ MÜCADELE ETTİK’’

3 puanı 3 golle seyircisine armağan eden Fethiyespor’da yüzler gülerken Genel Kaptan Nacit Çatal, bazı açıklamalarda bulundu.

BAKIRCI,’’ BUGÜN MUTLUYUZ’’

Lacivert beyazlılar seyircisi önünde Diyarbekirspor’u 3-1’lik net bir skorla mağlup etti. Galibiyetin ardından Kulüp Başkanı Esat Bakırcı FRT TV mikrofonlarına açıklamalarda bulundu.

KULAÇ,’’BU DERECE YANGINLARIN OLMASI ÇOK ACI’’

Dün gece saatlerinde Muğla’nın Ula ilçesinde sebebi bilinmeyen bir şekilde yangın çıktı. Çıkan yangın sabah saatlerine doğru kontrol altına alınırken, Deva Partisi İlçe başkanı Saniye Kulaç FRT TV mikrofonlarına açıklamalarda bulundu.

FETHİYE GEÇİCİ HAYVAN BARINAĞI TARAFINDAN BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

Çatalarık Mahallesi'nde bulunan Fethiye Belediyesi Geçici Hayvan Bakım merkezinde katliam yapıldığına dair iddialara yönelik basın açıklaması yapıldı.

TÜRK,’’ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU İPTAL EDİLSİN!’’

Eğitim Sen Fethiye Şubesi tarafından Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezi’nde basın açıklaması yapıldı. Açıklamaya CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir’de katıldı.

ALTINÇEKİÇ,’’DÜNYAYI YAŞANIR KILAN ÖĞRETİMDİR’’

Eğitim İş Fethiye Temsilcisi İstem Altınçekiç, yeni eğitim öğretim yılı için basın açıklama yaptı.

TÜRK EĞİTİM SEN FETHİYE TEMSİLCİLİĞİNDEN YENİ EĞİTİM YILI AÇIKLAMASI

2022-2023 İlköğretim Haftası nedeni ile Türk Eğitim Sen Fethiye Temsilcisi Yüksel Uysal bir basın açıklaması yaptı.

KAMU-SEN MUĞLA İL TEMSİLCİLİĞİ’NDEN BANKA PROMOSYON AÇIKLAMASI

Türkiye Kamu-Sen Muğla İl Temsilcisi Mürsel Özata tarafından banka promosyon anlaşmaları konusunda basın açıklaması yapıldı.  

KIRTASİYE SEKTÖRÜ OKUL SEZONUNA HAZIR

Yapılan açıklamalar neticesinde okullar 12 Eylül 2022 Pazartesi günü başlayacak. Veliler ve öğrenciler kırtasiye malzemeleri için alışverişin yolunu tuttu.

MİLLETVEKİLİ GÖKCAN, “SAYIN GÜRÜN HEMŞERİLERİMİZDEN ÖZÜR DİLEYECEK MİSİNİZ?

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan,  AK Parti Menteşe İlçe Başkanı Eray Çiçek ile birlikte, yılan hikayesine dönen Muğla Bölge Müzesi’nin önünde açıklama yaptı.

YAZAR, ‘’EĞİTİM ÇALIŞANLARI OLARAK 1 GÜNLÜK İŞ BIRAKMA EYLEMİ YAPIYORUZ’’

Teç-Sen-Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından Fethiye Kültür Merkezi’nde basın açıklaması yapıldı.

GÖREVE BAŞLAYAN ATMACA’DAN BASIN AÇIKLAMASI

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Ahmet Atmaca basın açıklaması yaptı.

ALTINÇEKİÇ, “İSTEDİĞİMİZ SAYGI LİYAKAT HUKUK DÜZENİDİR”

Eğitim İş Sendikası Fethiye Temsilcisi İstem Altınçekiç tarafından, AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatından 2 yönetim kurulu üyesi ve AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk'ün, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nü bastı iddiası üzerine yazılı bir basın açıklaması geldi. 

VETERİNER TANIR,’’TATİLCİLER YAZIN ALDIKLARI HAYVANLARI TATİLLERİ BİTİNCE SOKAĞA BIRAKIYORLAR’’

Uzman Veteriner Hekim Mustafa Tanır, son zamanlarda Fethiye’de artan başıboş sokak hayvanları hakkında açıklamalarda bulundu. Tanır yaptığı açıklamada, tatilcilerin yazın aldığı kedi, köpek gibi hayvanları tatilleri bittiğinde sokağa bıraktıklarını vurguladı.

BAŞKAN DEMİR: “KARAKOL BASAN AKP'LİLER, BU SEFER DE İLÇE MİLLİ EĞİTİM'İ BASTI!"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Kayseri’nin Tomarza ilçesinde AKP İlçe Gençlik Kolları Başkanı’nın karakolu basmasını eleştirerek; Parti Devleti anlayışının, ülkenin her noktasına sirayet etmiş durumda olduğunu söyleyerek, bir yazılı basın açıklaması düzenledi. Benzer bir skandal olayın da Fethiye ilçesinde yaşandığına dikkat çeken Başkan Demir, “AKP Fethiye İlçe Teşkilatından 2 yönetim kurulu üyesi, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü bastı. AKP teşkilatları, devletin bürokratlarını ‘emir eri’ gibi görüyorlar. Bu eşkıyalıktır, vandallıktır. Bu bir güç zehirlenmesidir. AKP’li siyasi magandalar siz kimsiniz? Devletin kurumunu basıyorsunuz? Savcıları göreve çağırıyoruz.”dedi.

BAŞKAN ÖZTÜRK'TEN İDDİALARA AÇIKLAMA GELDİ

Birçok yayın organında yayınlanan iddialara AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk'ten yanıt geldi. Başkan Öztürk, "Çıkan haberlerin aslı yoktur" dedi.

BAŞKAN EROĞLU,’’ KAYI GRUP OLARAK HAZIR DURUMDAYIZ’’

Kayı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Konca Eroğlu, tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Eroğlu yaptığı açıklamada hazır olduklarını belirterek,’’ Sağlıklı bir alt yapının son adımı olan evsel bağlantı imalatlarını yapma konusunda mühendislik olarak, makine parkı ve kullanılacak ekipmanlar olarak hazırız’’ dedi.

Uçak: “Büyük zaferimizin 100’üncü yılı kutlu olsun”

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle açıklama yapan Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, 100 yıl önce ülkemizi işgale yeltenenlerin, 100 yıl sonra da taktik ve silahlar değişse de aynı güçler olduğunu açıkladı.

ZAFER PARTİSİ 1 YAŞINDA

Genel Başkanlığını Prof. Dr. Ümit Özdağ'ın yaptığı Zafer Partisi 1 Yaşında. Zafer Partisi'nin 1. Kuruluş Yıl Dönümü ile ilgili Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı.

MUHTARLARDAN KADEM METE AÇIKLAMASI

Geçtiğimiz günlerde Koru Mahallesi Muhtarı Nurettin Göktepe’nin, Fethiye'deki mahalle muhtarları, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete'nin kendisini ziyaretleri esnasında ağıza alınmayacak şekilde kendilerine küfür ettiğini ve verilen randevuya uymadığı gerekçesi ile özür beklediklerini dile getirmişti. Bu iddianın ardından olaya dahil olan 5 muhtardan açıklama geldi.

MİLLETVEKİLİ GÖKCAN’DAN SEYDİKEMER DEVLET HASTANESİ AÇIKLAMASI

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş ve Kadın Kolları Başkanı Zeynep Yalçınsoy ile birlikte yapımı devam eden Seydikemer Devlet Hastanesi'nde incelemelerde bulundu. Millletvekili Gökcan, yetkililerden inşaat süreci ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

GİRGİNDEN YÖRÜK OBALARI DERNEĞİ'NE “TALİMATLI DENETİM” HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

AKP Muğla Milletvekili Yelda Gökcan'ın, Yörük Obaları Derneği’ni hedef alan ve Dernek Başkanı’nı istifaya çağıran açıklamaları sonrasında, Muğla Valiliği’nin emriyle Dernekler Masası yetkililerinin Yörük Obaları Derneği Başkanı’nı aradıklarını ve 26.08.2022 tarihinde denetime geleceklerini söylediklerini öğrendim. Bununla ilgili bir evrak da tebliğ edilmiş.