Etiketler

Menteşe Belediyesi ayak tenisi turnuvası başladı

Menteşe Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 1. Ayak Tenisi Turnuvası başladı. Menteşe Belediyesi'nin Muslihittin Mahallesindeki yeni spor tesislerinde başlayan turnuva 20 gün sürecek. 3'er kişilik takımlardan oluşan, 20 takımın mücadele ettiği turnuvanın ödül töreni ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda yapılacak.

Cumhuriyet Kupası Briç Turnuvası Yapıldı'

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Briç Kulübü iş birliği ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde 'Cumhuriyet Kupası Briç Turnuvası' yapıldı.

Zirvede bayrak değişimi

Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği, ÖRDOST ve TEMA Vakfı Milas Temsilciliği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı zirvede kutlayarak zirvede bayrak değişimi gerçekleştirdiler

24 saatte 205 dövme gerçekleştirdi

Fethiye'de yaşayan daha önceki yıllarda gökyüzünde yamaç paraşütünde ve su altında dövme yaparak çeşitli rekorlara imza atan ünlü dövme sanatçısı Ahmet İlker Kaya, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda 24 saatte 205 dövme gerçekleştirdi.

Cumhuriyetin 96. yaşı Muğla'da coşku ile kutlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programı Cumhuriyet Meydanı'nda yapıldı.

CHP ve AK Partililer fener alayında kol kola yürüdü

Muğla'nın Ula ilçesinde, 31 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen AK Partili İsmail Akkaya ile partililer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi tarafından düzenlenen Fener Alayı'nda CHP'liler ile yürüdü.

Gürbüz, halkı kan bağışı yapmaya davet etti

Türk Kızılay Menteşe Şube Başkanı Kenan Gürbüz, Her yıl 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, 'Vatandaşlarımızı Menteşe ilçe merkezinde faaliyete geçen Kızılay Kan Alma Birimimiz aracılığı ile kan bağışı yapmaya davet ediyorum' dedi.

Bodrum'da binler sokağa döküldü, dev Türk bayrağı denizde dalgalandı

Bodrum'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96'ıncı yıldönümü nedeniyle düzenlenen fener alayına binlerce kişi katıldı. Fener alayının ardından Bodrum Belediye Meydanı'nı dolduran binlerce vatandaş Suzan Kardeş konserinde Cumhuriyet Bayramı'nı coşkuyla kutladı.

Marmaris'te 'Cumhuriyet' bayramını coşku ile kutlandı

Marmaris'te, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen fener alayına beşbin kişiden fazla katılım oldu. Fener alayında her yıl olduğu gibi iki kilometre uzunluğunda Türk Bayrağı taşındı.

Atatürk İmzası Yaparak Dünya Rekoru Denedi

Fethiye'de yaşayan daha önceki yıllarda gökyüzünde yamaç paraşütünde ve sualtında dövme yaparak çeşitli rekorlara imza atan ünlü dövme sanatçısı Ahmet İlker Kaya, bu kez 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında 24 saatte 400'ü aşkın dövme yaparak dünya rekorunu denedi.

Cumhuriyet Bayramı Seydikemer'de de coşkuyla kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıl dönümü Seydikemer İlçesi’nde de coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma töreni ile başlayan kutlamaları Seydikemer halkı da ilgiyle izledi.

Fethiye'de 96. yıl coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. yıl dönümü tüm Türkiye'de olduğu gibi Muğla'nın Fethiye ilçesinde de törenle kutlandı.

Askeri gemiler 29 Ekim'de vatandaşlara kapılarını açtı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikler kapsamında Marmaris'teki Aksaz Deniz Üssü'nde ve Marmaris Cruise Port Limanı'nda vatandaşlara kapılarını açtılar.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Fethiye’de de coşkulu geçti

Fethiye'deki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 96. yıl dönümü törenleri coşkulu geçti. Fethiye İlçe Stadı’ndaki tören Kaymakam Muzaffer Şahiner ve Belediye Başkanı Alim Karaca’nın öğrencilerin ve törene katılanların bayramını kutlamasıyla başladı.

Muğla'da 29 Ekim coşkuyla kutlandı

Muğla'da Cumhuriyet'in ilanının 96'ncı yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen törenler ile kutlandı.

Eğitim-Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Uçak'tan 29 Ekim mesajı

Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, Cumhuriyet'in ilanın 96'ncı kuruluş yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, varlık mücadelesinin, uğruna can verilen değerlere kalemle ruh vererek sürmesi gerektiğine inanan Eğitim Bir-Sen'in vatanın bölünmez bütünlüğü ve millet iradesinin egemenliği için can veren şehitlerimizi rahmetle ve minnetle andıklarını açıkladı.

Başkan Gürün'den Cumhuriyet Bayramı mesajı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için kutlama mesajı yayımladı.

Bodrum'da Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri

Bodrum Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu geleneksel fener alayı ve konserle yaşatacak.

29 Ekim Rallisi Başladı

Fethiye Ece Saray Marina'nın geleneksel hale getirdiği 29 Ekim rallisi başladı. Marina İşletmecisi Nejat Ece'nin verdiği start ile başlayan 29 Ekim rallisi, 3 gün sürecek.

29 Ekim provası yapıldı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı Fethiye Şehir Stadyumu’nda gerçekleşecek. Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünü kutlama etkinlikleri çerçevesinde öğrencilerin hazırlayacağı gösterilerin provası yapıldı. Görevli öğrenciler, öğretmenlerin direktifleri doğrultusunda provalarını yaptılar.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda dünya rekoru kıracak

Fethiye’de yaşayan dünyaca ünlü ve rekortmen dövme sanatçısı Ahmet İlker Kaya, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda rekorlarına bir yenisini eklemeye hazırlanıyor. 24 saatte 400 kişiye dövme yaparak bu unvanı elinde bulunduran ABD’li dövme sanatçısının rekorunu kırmaya hazırlanan Kaya, buradan elde edilecek geliri 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda olduğu gibi TEMA Vakfı’na bağışlayacak.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hazırlıkları başladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama hazırlıkları başladı. Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıldönümü Fethiye’de de coşkulu bir şekilde kutlanacak.

Muğla’da 29 Ekim resepsiyonu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Muğla Valiliği tarafından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi fuayesinde 'Cumhuriyet resepsiyonu' verildi.

Bodrum’da coşkulu Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 95. yıl dönümü dolayısıyla Bodrum'da düzenlenen fener alayı, coşku dolu anlara sahne oldu. Binlerce vatandaş, Cumhuriyet'in kuruluşunu Kutsi konseriyle kutladı.

Muğla’da ‘Cumhuriyet’ coşkusu

Muğla'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri, önce valilikte tebriklerin kabulü, ardından Atatürk stadında gerçekleştirilen değişik etkinliklerle devam etti. 29 Ekim Cumhuriyet'in ilanının 95'inci yılı etkinliklerinde önce Vali Vekili Fethi Özdemir il protokolünü kabul etti.

Cumhuriyetin 95. yaşını denizin dibinde kutladılar

Muğla'nın Fethiye ilçesinde dalgıçlar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı denizin dibine dev Türk bayrağı açarak kutladılar.

Memur-Sen İl Başkanı Uçak’tan 29 Ekim mesajı

Cumhuriyet'in ilanının 95'inci yıldönümünde mesaj yayımlayan Memur-Sen İl başkanı Önder Uçak, zor şartlar altında emperyalist devletlere karşı verilen milli mücadele sonrası kurulan Cumhuriyet'in sonsuza kadar yaşayacağını açıkladı.

Muğla’da Cumhuriyet Bayramı programı belli oldu

Muğla'da yapılacak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 28 Ekim Pazar günü saat 13:00'da Cumhuriyet Meydan'ındaki Atatürk Anıtına çelenklerin sunumu ile başlayacak.

Fotoğraf dünyasının kalbi Marmaris’te atacak

Uluslararası Marmaris Fotoğraf Akademisi Derneği (UMFAD) tarafından düzenlenen Marmaris Fotoğraf Günleri, akademisyenleri, usta fotoğraf sanatçılarını ve fotoğraf sevdalılarını atölyeler, paneller, sunumlar ve söyleşilerle 27-28-29 Ekim'de Marmaris'te buluşturacak.

Muğla Cumhuriyet Meydanı 81 yıl sonra ilk kez değişiyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe ilçesinde 29 Ekim 1937 yılında açılışı yapılan Cumhuriyet Meydanı'nın çehresini değiştirecek çalışmalara başladı.