2022 Haberleri

2022 Haberleri

Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası yat yarışları 25 Mayıs’ta Marmaris’ten başlıyor

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla, İstanbul Valiliği ve Muğla Valiliği’nin iş birliğinde, Türkiye Yelken Federasyonu 2022 Faaliyet Programı kapsamında İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından düzenlenen Cumhurbaşkanlığı 3’üncü Uluslararası Yat Yarışları Marmaris’ten başlıyor.

Muğla Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü Sporcusu Taner Eren Türkiye İkincisi

18-21 Mayıs 2022 tarihlerinde istanbul Beykoz Mete Gazoz Okçuluk tesislerinde yapılan Bedensel Engelliler Okçuluk Türkiye Şampiyonasında Muğla Gençlik Spor Kulübü Sporcusu Taner Eren Türkiye İkincisi oldu.

Toplamda 61 iskele yıkıldı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 2022 yılından bu yana kaçak ve ruhsatsız 61 iskele yıkıldı. Kaçak ve ruhsatız olduğu belirlenen 22 iskele sezon sonunda yıkılacak.

Dünya şampiyonu Muğlalı Hazal Burun

Uluslarası Okul Sporları Federasyonu (ISF) tarafından Fransa'da gerçekleştirilen okul sporlarının en büyük organizasyonu Gymnasiade 2022 sona erdi.

TÜRKAV Fethiye şubesi Ankara'da

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Fethiye Şubesi, TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Sıddık Korkmaz'ın tek aday olduğu ve 21 Mayıs 2022 günü Ankara Çukurambar Greenpark Otel'de gerçekleşen TÜRKAV 11. Olağan Genel Kurulu'na katıldı.

Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Yat Yarışları 25 Mayıs'ta Marmaris'ten başlayacak

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla, İstanbul Valiliği ve Muğla Valiliği’nin iş birliğinde, Türkiye Yelken Federasyonu 2022 Faaliyet Programı çerçevesinde İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından düzenlenen Cumhurbaşkanlığı 3’üncü Uluslararası Yat Yarışları Marmaris’ten başlıyor.

Fethiyeli İmam Dünya şampiyonu oldu

12-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında İstanbul ilinde düzenlenen, 52 ülke ve 3500 sporcunun katıldığı 7. Uluslararası Kick Boks Dünya Kupası şampiyonasında Fethiye’de görev yapan İmam-Hatip Cemal Genç Veteran 63 kiloda Dünya şampiyonu, Veteran 63 kiloda Dünya üçüncüsü oldu.

Özel Fethiye İzmir Uzay kampında

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 5 ve 6.sınıf öğrencilerinden oluşan 51 öğrenci ve 4 öğretmen ile 13-15 Mayıs 2022 tarihlerinde İzmir Uzay Kampı gezisi düzenlendi.

Bodrumspor play off’ta yarı finale yükseldi

2021-2022 TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden ve sezonu 72 puanla 3.bitiren Bodrumspor, içinde 1461 Trabzon Futbol Kulübü, Sivas Belediye SK, Bayburt Özel İdare Spor’un bulunduğu Play-Off mücadelerinde yarı finale yükseldi.

Milas’ta Matematik Ligi’nde takımları final heyecanı sardı

Muğla'nın Milas ilçesinde ortaokul öğrencileri arasında dayanışma ruhunu geliştirmek, amacıyla yürütülen Matematik Ligi'nde 23 Mayıs 2022 tarihinde final yarışması düzenlenecek.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 24. Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun 24. Başkanlar Kurulu Toplantısı, 12-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında Konya’da gerçekleştirildi. TGK Başkanlar Kurulu toplantısında, medya sektöründeki son gelişmeler, sorunlar ve çözüm önerileri ile taslak hazırlıkları devam eden “Gazetecilik Meslek Yasası” tartışıldı.

İYİ Partili Ergun, Kıyı Yönetmeliği’nin iptali için Danıştay’a başvurdu

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nca 16 Nisan 2022 tarihinde Resmî Gazete'de yayınlanan "Kıyı Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"i yargıya taşıdı.

İngiliz Büyükelçi’den Fethiye Belediyesi'ne ziyaret

Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott ve beraberindeki diplomatik heyet Fethiye Belediyesine resmi bir ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Oktay, İngiliz Diplomat Chilcott’u ağırladı

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın konuğu oldu. İçmeler'deki Belediye binasında gerçekleşen görüşmede pandemi, geçtiğimiz yaz meydana gelen yangınlar ve 2022 sezonu konuşuldu.

Deneyap teknoloji atölyeleri 42 ilde geleceğin teknoloji yıldızlarını arıyor!

2022 yılında Muğla’nın da içinde bulunduğu toplam 42 ilde öğrenci seçme sınavı çağrısına çıkılmıştır.

Marmaris’te gerçeği aratmayan yangın tatbikatı yapıldı

Muğla Orman Bölge İşletme Müdürlüğü tarafından orman yangınlarına mücadele de görevli tüm personel ve orman gönüllülerinin katılımıyla 2022 yılı işbaşı eğitimi Marmaris'te yapıldı.

Muğlalı Milli Okçular Avrupa Şampiyonasında Tarih Yazdılar

Bulgaristan’ın Plovdiv kentinde gerçekleşen 2022 Avrupa Grand Prix okçuluk yarışmasında Yatağan Bencikli Milli Okçularımız Emircan Haney hem bireyselde hemde Takım olarak 2 Altın Madalyanın sahibi olurken, Songül Lök ise hem bireyselde hemde Takım olarak 2 Gümüş Madalyanın sahibi oldu.

Şampiyonları Çiçeklerle Karşıladılar

Yunanistan’ın Rodos Adası’nda 20 ve 30 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen 2022 Avrupa Okullar Satranç Şampiyonasına katılan öğrenciler Avrupa şampiyonu olarak döndü.

Namağlup Türkiye şampiyonu oldular

2021-2022 yılı Okul Sporları Hentbol Yıldız Erkekler Türkiye şampiyonasında Muğla temsilcisi Türdü 100. Yıl Ortaokulu, elemelerden itibaren tüm maçlarını kazanarak Türkiye şampiyonu oldu.

Bakanlıktan trafik kuralları uyarısı

İçişleri Bakanlığı vatandaşlara gönderdiği SMS ile trafik kurallara uyma çağrısı yaptı. Gönderilen SMS’te 2022 yılında trafik kazalarında ölenlerin yüzde 22’sinin yaya olduğu vurgusu yapıldı.

Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında kırsal ekonomik altyapı yatırımlarının desteklenmesi projeleri başvuru sonuçları açıklandı

KKYDP- Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları 2020/25 sayılı Tebliği A İş Planı ve B İş Planı kapsamında yapılan başvuruların Merkez Değerlendirme Komisyonu değerlendirmeleri sonucunda belirlenmiş olan yatırıma hak kazananlar Asil / Yedek listesi Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından 26.04.2022 tarihli yazı ile bildirilmiştir.

Sporun başkenti olma yolunda ilerleyen Muğla’da kriket heyecanı yaşandı

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde 22-27 Nisan 2022 tarihleri arasında Ortaca’da düzenlenen Okul Sporları Kriket Yıldız Kızlar ve Erkekler Türkiye Şampiyonası sona erdi.

CHP’li Erbay: 'Yurttaşlarımız barınacak ev bulamazken bu toprakların yabancılara satışı için aracılık edecek şirketlere kamu bütçesinden destek vermesi kabul edilemez'

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, 20 Nisan 2022 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Hizmet İhracatının Tanımlanması, Sınıflandırılması ve Desteklenmesi Hakkında Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye'deki gayrimenkulleri yurt dışında pazarlayan şirketlere devlet desteği verilmesine tepki gösterdi.

Rally Bodrum esnafın yüzünü güldürdü

Shell Helix 2022 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk yarışı Rally Bodrum, Karya Otomobil Spor Kulübü tarafından 15-17 Nisan tarihlerinde, Bodrum Belediyesi, BODER (Bodrum Otelciler Derneği) katkıları ve Çözüm Ortağı Ajans, Oasis Bodrum, Salt Hayat, TAV Airports, Azka Otel, Hillstone Bodrum, Very Chic sponsorluğunda gerçekleşti.

Dalaman-Çöğmen köylülerinin yasal güvence talebi meclis gündeminde

CHP Muğla Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyon üyesi Süleyman Girgin 21 Nisan 2022 tarihinde TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Çöğmen köylülerinin sorunun kökten çözecek yasal adımların atılmasını beklediğini ifade ederek Tarım ve Orman Bakanlığı’nı yasal düzenleme yapılması çağrısında bulundu.

Mavi Vatan-2022 Tatbikatı başarıyla tamamlandı

Mavi Vatan-2022 Tatbikatı Seçkin Gözlemci Günü, Muğla'nın Marmaris ilçesinde başarıyla gerçekleştirildi.

Mavi Vatan-2022 Tatbikatı Seçkin Gözlemci Günü Marmaris’te başladı

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından düzenlenen Mavi Vatan-2022 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü, Muğla'nın Marmaris ilçesinde top atışı selamlaması ile başladı. 45 deniz ve hava unsuru faaliyetlerini icra edecek.

Mete Ay’dan turizm değerlendirmesi

Çalış Turizm Derneği Başkanı Mete Ay 2022 turizm sezonunu değerlendirdi.2022 yaz sezonu için Çalış ve Fethiye ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Mete Ay “Herkesi Çalış’a bekliyoruz” dedi.

Mavi Vatan-2022 Tatbikatı’nın Seçkin Gözlemci Günü başlıyor

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 122 gemi ve 41 hava vasıtasının katılımıyla Ege Denizi, Karadeniz ve Doğu Akdeniz'de eş zamanlı olarak düzenlenen Mavi Vatan-2022 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü Muğla'nın Marmaris ilçesinde 45 deniz ve hava unsurunun katılımıyla başlıyor.

Turizmciler 2022’den umutlu

Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından Fakülte Dekanı Prof. Dr. Cafer Topaloğlu Moderatörlüğünde 'Krizler Karşısında Muğla'da Turizm' paneli gerçekleştirildi. Panele Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Mustafa Deliveli, Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal ve Bodrum Otelciler Birliği Başkanı Ömer Faruk Dengiz katıldı.