Balık bollaştı, fiyatları düştü

Fethiye'de balık mevsimi açılırken, balık bollaşınca fiyatları da düştü. Fethiye'de Karadeniz'den getirilen hamsi kilosu 20 tl'den satılırken, Fethiye'nin balığı Lopa kilosu 15-20 tl'den satılıyor.

PAYLAŞ

Fethiye Balık halinde her bütçeye uygun balık çeşidinin bulunduğu belirtilirken Ege Reis Balıkçılık sahibi Muammer Pehlivan herkesi sağlık için balık almaya davet ederek ‘15-20 tl’den başlayan balık fiyatları 100 tl’ye kadar çıkıyor’ ifadelerini kullandı. 
Fethiye’de balık sezonu açıldıktan sonra balık pazarında hareketli günler başladı. Özellikle Karadeniz’den getirilen hamsi kilosu 20 tl’den satılırken Karadeniz istavriti 15-20 tl Fethiye deniz lopası 15-20 tl, Fethiye deniz kefali de 20-25 tl’den satılıyor. Balık pazarında tezgahlar iyice dolarken bu mevsimde daha çok turna, mezgit, kaya levreği, karides, kalamar ve diğer balık çeşitlerine de büyük rağbet olduğu belirtildi. Ege Reis Balıkçılık sahibi Muammer Pehlivan ‘Şu anda her keseye göre balık mevsimi başladı. Balık sezonumuz açıldı. Balık pazarında tezgahlarda balık bolluğu yaşanıyor. Fiyatlar önceki haftalara göre düştü. Karadeniz hamsisi ve istavrit kilosu 20 tl, lopa 15-20 tl, yerli sardalya 15 tl, deniz çipurası, turna, mezgit, karides, kalamar çeşitleri rağbet görüyor. Sağlık için haftada en az 2-3 gün deniz balıkları yemeğe davet ediyorum. Kış sezonunda çiftlik üretimi olan levrek ve çipuradan uzak durulmasını tavsiye ediyorum’ dedi.
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Gariban halk | 23 Kasım 2019 18:21

    Carrefour da 7.99 hamsi. Neden bu kadar kar hırsı var. Anlasak da halden balık alsak yazık 20 tl ye hamsi mi olurmuş. En iyi balık marketten alınan balık. Kazık değil hiç olmazsa

BUNLARA DA BAKIN