AŞURE ETKİNLİĞİNİ GELENEK HALİNE GETİRDİ

Fethiye'nin tek kadın muhtarı olan Kesikkapı Mahallesi Muhtarı Süzen Taşar Muharrem ayı dolayısıyla aşure etkinliği düzenledi.

PAYLAŞ

Muhabirimiz Fatih Dereli'nin haberine göre; Muhtarlık ofisi önünde gerçekleşen geleneksel aşure etkinliğine; Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Seydikemer Belediye Meclis Üyesi Uğur Karadon, Faralya Muhtarı Hasan Karaburun ve mahalle sakinleri ile vatandaşlar katıldı. Başkan Karaca, Fethiye’nin tek kadın muhtarı ile mahalle sakinlerine ve vatandaşlara aşure ikramında bulundu. 
Aşure etkinliğine katılan mahalle sakinleri, “Muhtarımız bu aşure etkinliğini gelenek haline getirdi. İnşallah devamı gelir. Her yıl yapılması mahalle sakinleri olarak bizleri mutlu eder” şeklinde konuştular. Davetli olarak etkinliğe katılan Faralya Mahallesi Muhtarı Hasan Karaburun, “Muhtarımız güzel bir etkinlik düzenledi. Allah kabul etsin… Umarım her yıl devam ettirir. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi. 
Etkinliği düzenleyen Kesikkapı Mahallesi Muhtarı Süzen Taşar, “Aşure etkinliğimiz artık geleneksel hale geldi. Mahalle sakinlerimizin işbirliği ile aşure etkinliğimizi gerçekleştirdik. Katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum. Daha birçok güzel etkinlikte halkımızla buluşmayı diliyorum” diye konuştu. 
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Muharrem ayı içerisinde olduğumuz için Fethiye’nin birçok mahallesinde aşure etkinlikleri düzenleniyor. Kesikkapı Mahallesi Muhtarımız da güzel bir organizasyona imza attı. Şu zamana kadar Kesikkapı’da güzel hizmetlere imza attık. Muhtarımız oy veren ve vermeyen herkesi birleştirdi. Kendisine teşekkür ediyorum, hayırlı olmasını diliyorum” açıklamalarında bulundu. 


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN