Aşılamada Yeni Modele Geçildi

Koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen aşılama çalışmaları yurt genelinde olduğu gibi Fethiye'de de aralıksız olarak devam ediyor. Aşılama çalışmalarında yeni bir modele geçildiğini belirten yetkililer Fethiye'de belirli yerlere kurulan aşı noktaları ile vatandaşların randevu almadan ve sıra beklemeden kolaylıkla aşı olabilmelerine imkan sağlıyor.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Covid-19 aşılama çalışmaları tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye’de de kapsamlı bir şekilde yürütülüyor. Yürütülen aşılama çalışmalarının çok daha hızlı bir şekilde yapılması ve tamamlanabilmesi için Fethiye’de Ölüdeniz, Göcek ve Fethiye alışveriş merkezi gibi alanlarda aşı noktaları oluşturuldu. Oluşturulan bu aşı noktaları vatandaşların kolaylıkla aşılarını yaptırabilmeleri için büyük bir avantaj sağladı. Bu uygulamayla artık vatandaşlar randevu almadan ve sıra beklemeden hızlı bir şekilde aşılarını yaptırabilecekler. Ayrıca özel hastanelerden alınan aşı randevularında herhangi bir ücret ödenmediği, aşılama hizmetlerinin Sağlık Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak sağlandığı belirtildi. 
Oluşturulan aşı noktaları hakkında Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, “ Bilindiği üzere Covid-19 aşılama çalışmaları tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye’de de hızlı bir şekilde devam etmektedir. Bununla ilgili pek çok noktamızda da randevusuz vatandaşlarımızın aşı olabilmeleri için aşı noktaları oluşturmuş bulunmaktayız. Bu aşı noktalarımız Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde, Ölüdeniz motorize ekibimizin olduğu bir bölümde, yine Göcek tur teknelerimizin kalktığı alanlarda ve AVM’de aşı noktalarımız var. Tüm vatandaşlarımız ve misafirlerimiz buraya gelerek hiçbir randevuya ihtiyaç duymadan aşılarını yaptırabilirler. Tabi bu süreç içerisinde Fethiye Devlet Hastanesi, özel hastaneler ve yine tüm Aile Sağlığı Merkezleri ‘nde de randevu alarak aşı yaptırma imkanına sahipler. Covid-19’la mücadelemizde aşı çok önemli. Tüm vatandaşlarımızı aşı noktalarına bekliyoruz ve bir an önce aşılarını olmalarını talep ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.
ÖZEL HASTANELERDE DE AŞILAMA ÜCRETSİZ
Ayrıca özel hastanelerde de aşı yaptırmanın ücretsiz olduğu vurgulanırken, “Vatandaşlar özel hastanelerden randevu alırken hiçbir şekilde tedirgin olmasın. Çünkü aşılama hizmetlerimiz ücretsizdir. Hiç çekinmeden ücretsiz olarak aşılarını yaptırabilirler. Aşılama hizmetleri Sağlık Bakanlığı tarafından yönetilmektedir ve vatandaşlarımıza ücretsiz olarak sağlanmaktadır.” açıklaması yapıldı.
VATANDAŞLAR AŞI NOKTALARINDAN MEMNUN 
Aşılama noktalarının oluşturulmasının avantaj sağladığını belirten Musa Özcan isimli vatandaş, “ Aşı noktalarının oluşturulması çok avantajlı oldu. Herkes rahatça aşı olmaya gelebilir. Aşıya bu kadar kolay erişebilmek çok iyi oldu. İlk doz aşıyı hastanede olmuştum, şimdi sıra beklemeden randevu almadan kolaylıkla ikinci doz aşımı yaptırdım. Bu imkanı sağlayan yetkililere teşekkür ederim.” dedi.
Çalıştığı için aşı yaptırmaya gidemediğini ancak aşı noktaları oluşturulunca kolaylıkla aşısını yaptırdığını dile getiren Zehra Hızarcı, “ AVM çalışanıyım. Daha önce aşı randevusu almak istedim ancak çalıştığım için alamadım. Aşı noktasının kurulması benim için çok büyük bir avantaj oldu. Kolaylıkla aşımı yaptırabildim. Uygulama için teşekkür ederim.” dedi. 
 

Semranur İnce

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN