Aktarlar gribal enfeksiyonlar konusunda uyarıyor

Dünyayı ve ülkeyi etkisi altına alan covid-19 ile mücadele devam ederken birde gribal enfeksiyonlar artış gösterdi. Vatandaş hastanelerin yoğunluğu nedeni ile evde çözüm ararken, aktarlar bitki çaylarını hedef gösterdi. Gribal enfeksiyonlara labada ve havuç tohumunun iyi geldiğini belirten Aktar Ahmet Ali Topçu, 'Grip enfeksiyonuna bilinen bitkiler dışında labada ve havuç tohumu çok iyi geliyor' dedi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi - Arzu Özlem Sipahi

GRİBAL ENFEKSİYONLARA LABADA VE HAVUÇ TOHUMU İYİ GELİR
Grip enfeksiyonuna bilinen bitkiler dışında labada ve havuç tohumunun iyi geldiğini belirten Aktar Ahmet Ali Topçu, “Adaçayı, kekik, ıhlamur çay olarak bunlardan tüketebilirler. Yanında zencefil, zerdeçal bunları bal ile karıştırıp yiyebilirler. Uduhindi, karanfille karıştırıp onlar macun olarak yapılır, covid rahatsızlığına iyi gelir. Sonra da kendilerine önlem alabilirler. Aynı zamanda Labada anti oksidan özellikleri çok olduğu için, c vitaminini içinde barındırır. Bu çayımız da bağışıklık sistemini güçlendirir. Havuç Tohumu c vitamini açısından zengindir, iyi gelir. Demir eksikliğine iyi gelir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, bu şekilde faydaları vardır” şeklinde konuştu.

BİTKİ ÇAYI OLARAK TÜKETEMEYENLER MACUN OLARAK DA AYNI ETKİYİ ALIR
Bitki çayı tüketemeyen insanlar için macun olarak tüketmenin de aynı etkiyi verdiğine değinen Aktar Topçu, “Biyonik kil hem mide rahatsızlıklarına hem de vücutta ki kötü metalleri atar iyi metalleri güçlendirir. Bu kil çok faydalıdır, kendimde kullanıyorum ve faydasını görüyorum. Bunun yanında kötü kolesterolleri düşürsün diye keten tohumu tüketebilirler, zerdeçal, zencefil yemeklerinin içerisine katıp yiyebilirler. Etkisi çok fazladır yeter ki tüketsinler, her şey kararında yapılırsa faydası görülür. Ama aynı zamanda biz doktor değiliz, bazı şeylerin doktor tavsiyesine uymak lazım. Mesela bir bitkiyi kullanırken çok fazla tüketmemek lazım kararında kullanılmalı. Doktorların tavsiyelerine de uymak gerekiyor. Gelirlerse ben hastalıklarında bildiğim kadarıyla en iyi şeyi öneririm, ama bilmediğim bir şeyleri de hiç sesimi çıkarmam” dedi.

AŞI KESİNLİKLE OLUNMALI
Covid-19 aşısının olunması gerektiğini vurgulayan Aktar Ahmet Ali Topçu, “Mesafeler önemli, maskesiz dolanmamalılar, temizlik, hijyen, el yıkamaları çok önemli. Her şeyden önce kendimiz için sağlığımız elimiz, tırnağımız hepsine kadar her şey önemli. Kurallara uymalıyız, kurallar sıkıcıdır ama sonucu iyidir. Aşı bence vurulmalı. Bu kadar doktor teyit etmiş, onaylamış, sonuçta bu masraflar boşuna yapılmadı. Diyorlar ilerde kısırlık gibi rahatsızlıklar oluşabilir onun için ben bir şey diyemem ama öyle olmuş olsa zaten bunu doktorların tavsiye edeceğini sanmıyorum. Güvenilir buluyorum. Hasta olmaktansa korunmak iyidir” ifadelerini kullandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN