FRT TV İzle - Canlı
FRT FM Dinle - Canlı

Devlet Tiyatroları Bodrum’da sahne alacak

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu yetkilileri ile birlikte Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ı ziyaret etti. Bodrum'daki kültür merkezleri ve sahneleri de gezen Mustafa Kurt daha sonra Herodot Kültür Merkezi'nde Bodrum Şehir Tiyatrosu oyuncularıyla bir araya geldi.

Devlet Tiyatroları Bodrum’da sahne alacak

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu yetkilileri ile birlikte Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı ziyaret etti. Bodrum’daki kültür merkezleri ve sahneleri de gezen Mustafa Kurt daha sonra Herodot Kültür Merkezi’nde Bodrum Şehir Tiyatrosu oyuncularıyla bir araya geldi.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı makamında ziyaret etti. Bodrum Şehir Tiyatrosu Müdürü Rezzan Şebin, Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müze Müdür Vekili Tayfun Selçuk’un da katıldığı ziyarette Devlet Tiyatroları’nın programına Bodrum’un da dahil edilmesi konusu ele alındı.

Devlet Tiyatroları’nın sahne programına Bodrum’un da dahil edilmesi için bir süredir görüşmelerde bulunan Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen’in daveti ile Bodrum’a gelen Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, ilçemizde bulunan tiyatro sahnelerini yerinde inceledi. Kurt’un ilk ziyareti Bodrum Kalesi’ndeki Kuzey Hendeği Sahnesi oldu. Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Müdürü Rezzan Şebin, Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Müdürü Tayfun Selçuk ile birlikte bir dizi ziyaret gerçekleştiren Kurt, Antik Tiyatro’daki incelemelerinin ardından her iki mekanda da tiyatro oyunlarının sahnelenebileceğini ifade etti. Devlet Tiyatroları’nın kış sezonunda da Bodrum’da belirli periyotlarda oyun sahnelemesini talep eden Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen, kışlık salonlar ve kültür merkezleri ilgili bilgi verdi. Akşen, Genel Müdür Mustafa Kurt’u Nurol Kültür Merkezi ve Herodot Kültür Merkezi’ne de götürerek bu sahnelerin de kış programına dahil edilebileceğini belirtti.Herodot Kültür Merkezi’nde yeni oyun provası yapan Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularıyla bir araya gelen Mustafa Kurt, Ege’de tek şehir tiyatrosunun Bodrum’da olduğunu belirterek “Çok kıymetli bir iş başarmışsınız. Emeği geçenleri kutluyorum. Muhsin Ertuğrul’un dediği gibi ‘her yeni açılan tiyatro, bir hapishanenin kapanması demektir” diye konuştu.

Kurt genç oyunculara “Duayenlerin, hocalarınızın ve onlarla birlikteliğinizin önemini bilin. Çok yönlü genç bir genç nesil yetişiyor. Sanatın her dalında varlar. Her alanda olabileceği gibi, dönem dönem ünlü oyuncuların veya akademik kariyeri olanların ekibin motivasyonunu bozabilecek davranışları olabilir. Ancak bunlara teslim olmayın, pes etmeyin. Birlikteliğinizi bozmayın.” dedi.İncelemelerinin ardından Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı da makamında ziyaret eden Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, burada kültür merkezleri ile tespitlerini anlatarak “Sahne ve salonlarınızın yapımı veya tadilatı için her türlü desteği vermeye hazırız. Tüm teknik kadromuzu isteğiniz üzere görevlendirebiliriz. Sahne ve salon mimarisi ayrı bir uzmanlık alanıdır. Bizde de bu ekip var. Hiçbir maddi külfetimiz olmadan, her zaman bu desteği verebiliriz” dedi. Başkan Aras bu yaklaşımın ve desteğin kendileri için çok büyük anlam ifade ettiğini belirterek “Teşekkür ederiz. En kısa zamanda gerekli başvurularımızı yapacağız” diye konuştu.

 • Marmaris’te ’Terörle Mücadele Farkındalık’ toplantısı yapıldı
 • HAKKI BULUT, COŞTURACAK
 • ŞAFAK PALA, YARIM ADAM KİTABINI OKUYUCUYLA BULUŞTURDU
 • FETHİYESPOR BOMBA GİBİ ÇALIŞIYOR
 • GÖZTEPELİ ERDENİZ İLE HEKİMOĞLU TRABZONLU HALİL İBRAHİM FETHİYESPOR'LA SÖZLEŞME İMZALADI
 • Yatağan Bozüyük’te tarihi eserler gele geçirildi
 • Datça’da iki etaplı yaz okulu
 • GALATASARAY'IN ŞAMPİYONLUK KUPALARI GELİYOR
 • 217 personel, 57 araçla haşere mücadele ediliyor
 • Bodrum Gündoğan’a biyolojik atık su arıtma tesisi
 • MÜZİK KÖYÜ 5. KEZ KAPILARINI AÇIYOR
 • FETHİYE TEYAKKUZDA
 • Ozan çaldı, Cem Belevi ve oyuncu sevgilisi eğlendi
 • Muğlaspor sahaya indi
 • SEYDİKEMER’DE GENÇ ÇİFTÇİLER DESTEKLENMEYE DEVAM EDİYOR
 • Ece Vahapoğlu’nun bebeğinin cinsiyeti belli oldu
 • Cem Yılmaz’ın yaşlı hali Defne Samyeli’yi kahkahalara boğdu
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom